Erős három hónappal zárhatta 2018-at a Duna House: az előzetes értékesítési adatok szerint a franchise-hálózati jutalékbevételek Magyarországon 22,5 százalékkal 2,06 milliárd forintra nőttek 2017 október–decemberéhez képest. A múlt hét végén közzétett pénzügyi mérőszámok alapján csoportszinten – a cseh és a lengyel üzletágakkal kiegészülve együttesen – 2,48 milliárd forintnyi jutalékot ügynökösködtek össze a Duna House (DH) franchise hálózatainak tagjai, 17,9 százalékkal többet, mint 2017 utolsó három hónapjában.
A szerződött partnerek 19,3 százalékkal több jutalékot termeltek az egymást követő teljes éveket összevetve, bevételeik 10,2 milliárd forintra emelkedtek 2018-ban. A közvetítői részesedések hazai növekedése jórészt a folytatódó lakásárboomnak köszönhető, a tranzakciók száma nem nőtt, hanem stagnált. Az ingatlanárak nem torpantak meg sem Cseh-, sem Lengyelországban, a két külföldi érdekeltség ezek alapján a várt alatt teljesít: a cseheknél 3,4 százalékkal csökkent a lakásközvetítés negyedéves jutaléka, a lengyeleknél pedig gyakorlatilag stagnált (igaz, 74-ről 67-re csökkent a franchise-hálózat tagjainak irodaszáma).
A Duna House saját kezelésű magyarországi irodái az év utolsó negyedévében 272 millió forintot, azaz 26,5 százalékkal több jutalékot könyvelhettek el.
A lengyelországi DH-üzemeltetésű irodák (Metro House hálózat) jutalékbevétele 1,7 százalékkal csökkent, míg a cseh iroda forgalma egész évben hektikusan mozgott, a záró három hónapjuk 16,1 százalékkal múlta alul a bázisidőszakét. Október–decemberben a magyarországi DH-irodák jutalékrészesedése 62,5 százalék volt a saját tulajdonú szegmensben a csoport teljesítményével összevetve. 2018-ban a DH által működtetett közvetítői egységek 1,8 milliárd forint jutalékot hoztak (9,5 százalékkal többet a 2017-es évinél).
Jól teljesített a hitelközvetítés a Duna House-nál, igaz, a magyarországi volumen csupán 15 százalékkal nőtt, ami lassulást jelez a korábbi negyedévek növekedési üteméhez képest.
A csoportszintű hitelezés 83,1 százalékkal növekedve már meghaladta a 34 milliárd forintot, de ebben nagy szerepe volt az ötödik legnagyobb lengyel közvetítőcég, a Gold Finance megvásárlásának. A tranzakcióval együtt a lengyelországi hitelezés volumene csaknem a háromszorosára nőtt, de a Gold Finance-ügylet nélkül is volt 30 százalék feletti organikus növekedés.
A lakás-takarékpénztári megtakarításokra adott állami támogatást az Országgyűlés tavaly október 16-án megszüntette, addig viszont október két hete alatt rekordmennyiségű LTP-szerződést kötöttek a Duna House ügyfelei, összesen 15,9 milliárd forint értékben, csaknem annyit, mint 2018 első kilenc hónapjában.
A teljes cikk a Világgazdaság hétfői számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.