Indul a Kajahu belvárosi éttermének online foglalási programja. A Booker program az étteremben asztalt foglaló vendégek számára diszkontot is nyújtó időpontopciókat kínál majd fel,
közben gondot fordít arra az induló vendéglátóhelyek számára fontos szempontra, hogy a nyitvatartás során lehetőleg egyenletesen telítődjön a vendégtér
– így magyarázta a koncepciót Rózsa Balázs, az éttermet működtető Cyberg Corp. Nyrt. elnök-vezérigazgatója a társaság tőzsdei megjelenését köszöntő becsengetés alkalmából tartott sajtóbeszélgetésen.
A Budapesti Értéktőzsde közepes méretű vállalkozások számára kialakított Xtend kategóriájába tegnap bevezetett cég önálló fejlesztései közül ez a legújabb technológiai újdonság.
Jó hír, hogy az előre kifizetett foglalások akkor sem vesznek kárba, ha valamiért a vendég nem jut el a Kajahuba a lefoglalt időpontban, hiszen másodpiaci forgalomban értékesíthető lesz a foglalás a társaság online-rendszerén.
A vállalat budapesti, Petőfi Sándor utcai étterme után a Corvin sétányon nyitja meg nemsokára második vendéglátóhelyét. A Cyberg elsősorban nem gasztrocégként definiálja magát, hanem egyfajta hibrid modellt épít a gasztro- és a technológiai szféra összeházasításával. Bevételei legnagyobb részére tervei szerint a franchise-jogok értékesítéséből tesz majd szert.
A cég belföldi és külföldi terjeszkedése már megkezdődött, itthon és négy környező országban is talált már vevőt, várhatóan 83 étterem működik majd ötletei átvételével a régióban.
Szabó Erik, a Cyberg tech guruja, aki vezérigazgató-helyettesi pozícióban felel a fejlesztésekért, elmondta, hogy a franchise-rendszer részét képező digitális újdonságok nagy része már kipróbálható. Ezek közé tartozik, hogy az étterem változatos és standardizálható menüjéből az asztalba épített érintőképernyős felületről, de akár okostelefonról is leadható a rendelés. Amíg a vendég a pincért várja, csetelni kezdhet a többi vendég közül az ülőhelye alapján célzottan kiválasztott személlyel. A Kajahu oldalán csetelve senkinek sem kell attól tartania, hogy egy algoritmussal társalog, hiszen a beszélgetőtársa néhány méterre ül tőle. A cég a vendégek hozzájárulásával és a GDPR-szabályok betartásával adatbázist épít, és személyre szabott menüt is összeállíthat a vevőknek.
A részvénytársaság októberi zárt körű részvénykibocsátása is sikeres volt, olyan alapkezelők jegyezték le az új részvényeket, mint az OTP, a Generali, az Equilor, a Concorde és az Amundi. Az emeléssel
a 2017-ben 182 millió forintos forgalmat és 32 millió forintos veszteséget elérő Cyberg alaptőkéje 298 millió forintra nőtt, a részvények 1800 forintos kezdőára alapján az induló tőzsdei kapitalizációja 5,4 milliárd forint. A cég igazgatósági tagjai is a kompetenciáról győzhették meg a befektetőket.
A Budapesti Értéktőzsde Xtend kategóriájába tegnap bevezetett Cyberg Corp. Nyrt. részvényei 75 millió forintos forgalommal mutatkoztak be az első kereskedési napon. A nemzetközi franchise-hálózatot indító cég papírjai nemcsak tartották 1800 forintos bevezető árukat, hanem 6 százalékkal 1900 forintra erősödtek.
A teljes cikk a Világgazadáság pénteki számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.