Az elemzők véleménye szerint az értékeltségi mutatók alapján a Mol a régiós versenytársaknál kissé olcsóbb. A térség kilenc vizsgált cégének átlagos EV/EBITDA mutatója 3,8, míg a Molé 3,7. Az EV/EBITDA mutató azt jelzi, hogy a teljes cégérték hányszorosan haladja meg a tulajdonosok és a hitelezők rendelkezésére álló eredményt, vagyis az EBITDA-értéket.
Az OMV a Mollal együtt alulértékeltnek számít a térségben. Az osztrák olajcég nagyot növekedhet a jövőben, amit az új, például az egyesült arab emírségekbeli kitermelési lehetőségek is alátámasztanak. A Mol is viszonylag olcsó ezen az árfolyamon. A társaság körül most nem várhatók nagy mozgások, az INA-ügy rendeződése változtathatna, lényeges árfolyammozgást és értékeltségi változást hozhatna
– mondta Pletser Tamás, az Erste elemzője. Szerinte a Tüpras is jó vételnek számít, annak ellenére, hogy a gazdasági visszaesés miatt csökkent a helyi fogyasztás. A Tüpras tavalyi negyedik negyedéve nagyon jól sikerült, az elért eredmények után magas, 11 százalékos osztalékhozamot fizet a részvényeseknek.
A P/E, azaz árfolyam-nyereség mutató a térségben átlagosan 7,4, míg a Mol mutatója ennél alacsonyabb, 6,9. Az elemzők által megadott átlagos célárfolyamok alapján a Romgaztól és az OMV-től várható a legnagyobb árfolyamrali a következő egy évben.
A teljes cikk a csütörtöki Világgazdaságban olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.