A korábbi 496 forintról 315 forintra csökkentette a CIG Pannónia célárát tegnap publikált elemzésében a Concorde, a 36 százalékkal alacsonyabb árfolyam-várakozás mellett pedig már felhalmozásra sem javasolja a cég papírjait a brókercég a múlt héten közölt gyenge gyorsjelentést követően.
A második negyedévben két egyedi tétel miatt ért el 1,118 milliárd forint adózott veszteséget a biztosító.
Az olasz határon átnyúló gaming biztosításoknál bekövetkezett káresemény 692 millió forinttal rontotta a második negyedéves eredményt, a Konzum-részvényeken elért 1,057 milliárd forint árfolyamveszteség pedig – amelynek hatása az egyéb átfogó eredményben nagyrészt ellentételeződött – 331 millió forinttal éreztette hatását.
A hétfőn bejelentett, számottevő célárvágást a nem élet szegmensnek az első fél évben elért nagy vesztesége mellett azzal indokolta a Concorde, hogy az életbiztosító nem tett lépéseket a nem organikus fejlődés irányába,
belátható időn belül valószínűleg nem fog nagyobb felvásárlást végrehajtani.
Az elemzés szerint az sem világos, hogy a Konzum–Opusszal való együttműködés milyen szinergiákat mozgósíthatna a biztosító számára, egyelőre nem körvonalazódik olyan együttműködés a vállalatok között, amely magasabb nyereséget hozhatna a CIG-nek.
Az elemzőcég hosszabb távon nem számít a jövedelmezőség csökkenésére, az új értékesítésekből származó évesített díjbevétel pedig idén meghaladhatja a Concorde által korábban várt 3-3,3 milliárd forintot, és elérheti a 3,5 milliárd forintot, az utóbbi éves bázison 10 százalékos emelkedés lenne.
A nem életágazat 70 milliós mínusszal zárhatja az évet, főként az olasz gaming biztosításokon elkönyvelt, hatalmas veszteség miatt. A Konzum-papírokon elért árfolyamveszteség pedig nehezítheti, hogy az életbiztosítási szegmens a korábban várt profitszintet hozza az idén. Az év második felében az életszegmenstől mintegy 600, a nem életbiztosítási ágazattól pedig 200 milliós nettó eredményt vár a brókercég, feltéve, hogy
nem keletkezik újabb várható kárfizetési kötelezettség az olasz gaming biztosításoknál.
Mivel a korábban bejelentett tőkeleszállítás nem érinti az életszegmensnek az utóbbi években felhalmozott eredményét, továbbra is adott a magas osztalékfizetési alap, ami elméletileg részvényenként 25 forint kifizetését is lehetővé tenné a jelenlegi árfolyam mellett 8 százalékos osztalékhozammal, a nem életszegmensben elkönyvelt, tetemes veszteség miatt azonban ez koránt sincs kőbe vésve – figyelmeztet az elemző.
A teljes cikket a Világgazdaság keddi számában olvashatják
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.