Kiss Péter hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a szélsőséges piaci mozgás kiváltó oka miatt az argentin események elszigeteltnek tűnnek, és valószínűtlennek tartja, hogy a válság átterjedjen a többi fejlődő piaci országra. A Fidelity International befektetési igazgatója, Andrea Iannelli szerint sem kell egyelőre attól félni, hogy óriási pusztítást végeznének az argentin események és ezek hazai piaci következményei.
Ne ragadtassuk el magunkat, a feltörekvő piacokon kirajzolódó általános pénzügyi kép egészen megnyugtató, miután a Fed kamatot csökkentett, és globális szinten egyre lazább monetáris politika jellemző
– mondta a CNBC-nek.
Kiss rámutatott, hogy a forint korrelációja az argentin pezóval elhanyagolható, ezért nem túl valószínű, hogy a magyar fizetőeszköz a Buenos Aires-i válság miatt gyengül. „Régiónk egyébként is elég jól viseli mostanában az ilyen sokkokat – fűzte hozzá –, a hazai kötvényhozamok is inkább a fejlett piacokkal mozognak együtt, ezeknek nagyobb a hatásuk a hazai piacra, mint a fejlődő piaci eseményeknek.”
Az argentin pezó egyébként azután, hogy hétfőn 30 százalékkal gyengült a dollárral szemben, tegnap is 9,32 százalékos visszaeséssel nyitotta a napot.
A vezető tőzsdeindex, a Merval erősödött a tegnapi piacnyitás után, a korrekció azonban csaknem 50 százalékos hétfői esést követett.
A befektetők körében az keltett riadalmat, hogy a vasárnapi előzetes választáson lesújtó eredmény született a piacbarát intézkedéseiről ismert elnök, Mauricio Macri szempontjából.
Elemzők szerint az októberi voksolás gyakorlatilag már most eldőlt, és a Cristina Fernández de Kirchner korábbi elnökkel együtt induló Alberto Fernández győzelme valószínűsíthető. Kiss szerint mindenesetre a helyzet továbbra is nagyon képlékeny.
A teljes cikket a Világgazdaság szerdai számában olvashatják
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.