Emelkedéssel nyitottak az irányadó New York-i tőzsdeindexek szerdán.
Továbbra is felülteljesítők az utazásokkal kapcsolatos vállalatok, amelyeket a legsúlyosabban érintett a márciusi eladási hullám. A légitársaságok közül a United Airlines és az American Airlines, valamint a Norwegian Cruise Line hajtótársaság árfolyama 10-12 százalékos pluszban várta a nyitást.
A koronavírus-járvány terjedését akadályozó intézkedések lazítása, a betegség elleni vakcinához kifejlesztéséhez fűzött remények, valamint a példátlan mértékű monetáris, illetve fiskális gazdaságösztönző intézkedések megerősítették a kockázatvállalási hajlandóságot, aminek köszönhetően az S&P 500-as mutató közel három havi csúcsra emelkedett kedden. Az egyre fokozódó amerikai-kínai feszültségek azonban rontották a hangulatot, így az index nem tudott a 3 ezer pontos határ fölött maradni, és a 200 napos mozgóátlag alatt zárt.
A nagy nyugat-európai tőzsdéken is derűlátó a hangulat. Szerda délután fél négykor
A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,0997 dollárt adtak, 0,14 százalékkal gyengült az amerikai fizetőeszköz. A jenhez képest viszont 0,27 százalékkal erősödött a dollár, 107,81 jenen forgott.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára csökken.
Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,73 százalékkal, 1698,71 dollárra, a júniusi szállítású aranyé pedig 0,80 százalékkal, 1692,00 dollárra csökkent a New York-i árupiacon.
Kedden emelkedéssel zártak a New York-i tőzsdeindexek: a Dow Jones ipari átlag 2,17 százalékkal, 24 995,11 pontra, az S&P 500-as index 1,23 százalékkal, 2991,77 pontra, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 0,17 százalékkal, 9340,22 pontra kúszott fel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.