Enyhe mínuszokban nyitottak az irányadó New York-i tőzsdeindexek csütörtökön, a befektetőket aggasztja az amerikai–kínai feszültségek fokozódása, a felemás vállalati gyorsjelentések pedig csökkentik a koronavírus-járvány által lefékezett gazdasági fellendülésbe vetett reményeket.
A nagy nyugat-európai tőzsdéken London kivételével csökkennek a mutatók. Csütörtökön délután fél négykor
A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,0981 dollárt adtak, 0,01 százalékkal gyengült az amerikai fizetőeszköz. A jenhez képest viszont 0,15 százalékkal erősödött a dollár, 107,67 jenen forgott.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) drágul.
Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,71 százalékkal, 1736,56 dollárra, a júniusi szállítású aranyé pedig 0,78 százalékkal, 1738,35 dollárra csökkent a New York-i árupiacon.
Szerdán emelkedéssel zártak a New York-i tőzsdeindexek: a Dow Jones ipari átlag 1,52 százalékkal, 24 575,90 pontra, az S&P 500-as index 1,67 százalékkal, 2971,61 pontra, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 2,08 százalékkal, 9375,78 pontra kúszott fel.
A márciusi mélypontokhoz képest az amerikai tőzsdeindexek több mint 30 százalékkal emelkedtek a példátlan gazdaságösztönző intézkedések hatására, de májusban visszafogták az emelkedést a SARS-CoV-2 vírus elleni vakcina kifejlesztéséről szóló ellentmondásos hírek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.