Csökkenéssel nyitottak az irányadó New York-i tőzsdeindexek kedden, a befektetők óvatosabbá váltak az elmúlt napok jelentős nyereségei után. Elemzők szerint túlzott lehetett az eufória, mivel a koronavírus-járványt és a gazdasági helyzet alakulását továbbra is bizonytalanságok övezik.
A nyitás előtti elektronikus kereskedésben az utazásokkal kapcsolatos vállalatok, köztük az American Airlines, a United Airlines, az Alaska Air Group és a Marriott International árfolyama 4,5-9 százalékos mínuszban forogtak a hétfőn tapasztalt szárnyalás után.
A figyelem már az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve nyíltpiaci bizottságára irányul. A monetáris politikában nem várható különösebb változtatás, de a testület szerdán befejeződő kétnapos ülése után december óta először tesz közzé friss gazdasági előrejelzést.
A New York-i határidős indexek csökkenése magával rántotta a nagy nyugat-európai tőzsdéket. Kedd délután fél négykor
A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1300 dollárt adtak, 0,05 százalékkal erősödött az amerikai fizetőeszköz. A jenhez képest azonban 0,48 százalékkal drágult a dollár, 107,89 jenen forgott.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára csökken.
Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 1,16 százalékkal, 1714,29 dollárra, az augusztusi szállítású aranyé pedig 1,09 százalékkal, 1723,75 dollárra emelkedett a New York-i árupiacon.
Hétfőn emelkedéssel zártak a New York-i tőzsdeindexek: a Dow Jones ipari átlag 1,70 százalékkal, 27 572,44 pontra, az S&P 500-as index 1,20 százalékkal, 3232,39 pontra, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 1,13 százalékkal, 9924,75 pontra, történelmi csúcsra kúszott fel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.