Csökkenéssel nyitottak az irányadó New York-i tőzsdeindexek szerdán, egy nappal azután, hogy a Nasdaq-piac összetett mutatója újabb történelmi csúcsot döntött zárásban.
A 30 vezető iparvállalat
indította a kereskedést.
A befektetőket aggasztja a koronavírusos fertőzöttek számának emelkedése. Washington államban kötelezővé tették a szájmaszkok viselését nyilvános helyeken, miközben más államokban rekordszintre emelkedett az új esetek száma, köztük Arizonában és Texasban, ahol a járvány terjedését fékező intézkedéseket korábban kezdték el feloldani.
Anthony Fauci, az országos allergia- és fertőzőbetegség-kutató intézet igazgatója, a járvány elleni védekezés de facto irányítója kijelentette, hogy a következő két hét sorsdöntő lesz a járvány féken tartásában.
A járvány által legsúlyosabban érintett vállalatok közül az utazásokkal és szabadidő eltöltésével kapcsolatos cégek árfolyama jelentősen csökkent a nyitás előtti elektronikus kereskedésben. A United Airlines, a Royal Caribbean Cruises és a Norwegian Cruise Line 3 és 4 százalék közötti mínuszban forgott, a Carnival árfolyama pedig 4,9 százalékkal esett, miután a Standard & Poor's hitelminősítő rontotta, bóvli kategóriába sorolta át kötvényeit arra hivatkozva, hogy folyamatosan gyenge lesz a kereslet a luxushajóutak iránt.
A nagy nyugat-európai tőzsdéken is borús a hangulat. Szerda délután fél négykor a londoni FTSE-100 index 1,95 százalékos, a frankfurti DAX-30 index 1,84 százalékos, a párizsi CAC-40 1,60 százalékos, az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül pedig az EuroStoxx50 1,61 százalékos mínuszban állt.
A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1267 dollárt adtak, 0,37 százalékkal erősödött az amerikai fizetőeszköz. A jenhez képest 0,27 százalékkal drágult a dollár, 106,80 jenen forgott.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára csökken.
Délután fél négykor a Brent hordónként 1,74 százalékos mínuszban, 41,89 dolláron, a WTI pedig 1,49 százalékos veszteségben, 39,77 dolláron forgott a legközelebbi, augusztusi határidős jegyzésekben.
Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,12 százalékkal, 1764,39 dollárra, az augusztusi szállítású aranyé pedig 0,23 százalékkal, 1777,90 dollárra csökkent a New York-i árupiacon.
Kedden emelkedéssel zártak a New York-i tőzsdeindexek: a Dow Jones ipari átlag 0,50 százalékkal, 26 156,10 pontra, az S&P 500-as index 0,43 százalékkal, 3131,29 pontra, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 0,74 százalékkal, 10 131,37 pontra kúszott fel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.