A Morgan Stanley a vártnál sokkal jobb,
26 százalékos nyereségnövekedést könyvelt el a harmadik negyedévben.
A nettó nyereség 2,72 milliárd dollárra nőtt, szemben az egy évvel ezelőtti 2,17 milliárd dollárral. Az egy részvényre jutó tisztított nyereség (EPS) 1,66 dollárra emelkedett a korábbi 1,27 dollárról, és jelentősen meghaladta a Refinitiv elemzőinek 1,28 dolláros prognózisát. A vállalat negyedéves árbevétele 16,2 százalékos növekedéssel 11,66 milliárd dollár lett a tavalyi 10 milliárd dollár után, csaknem 10 százalékkal felülmúlva a 10,65 milliárd dolláros várakozást. A tőkemegtérülési ráta (ROE) 13,2 százalékra nőtt az előző év azonos időszakának 11,2 százalékáról. A Morgan Stanley teljesítménye szinte együtt mozog a fő rivális Goldman Sachs eredményeivel, amely több mutatója szerint az elmúlt évtized legjobb negyedéves eredményét hozta.
A bank legnagyobb, az intézményi értékpapírrészlegéből származó bevétele, amelybe a befektetési banki és a részvény- és kötvénykereskedelmi üzletágak is tartoznak, 21 százalékkal, 6,06 milliárd dollárra nőtt, többek között számos nagyobb cég IPO-jából származó magas díjbevétele következtében. Egy évvel ezelőtt még 5 milliárd dollár volt a részleg bevétele. A terület adózás előtti negyedéves nyeresége 2 milliárd dollár lett, szemben a tavalyi 1,3 milliárd dollárral. Ugyanakkor megjegyzendő, hogy csökkent a hitelezési aktivitás.
A részvény- és kötvénykereskedelmi üzletág kiemelkedően magas, 20 százalékos árbevétel-növekedést ért el, bevétele 4,15 milliárd dollárt lett a tavalyi 3,45 milliárd és a várt 3,8 milliárd dollárral szemben, ám az előző negyedévi rekordszinttől elmaradt.
A bank előre figyelmeztetett, hogy az üzletág nem teljesít majd olyan jól a harmadik negyedévben, mint a másodikban, amikor a koronavírus-járvány kitörése miatt a pénzügyi piacok hatalmas ingadozásaiból profitált. A várakozáson felüli eredmények hatására a bank részvényeinek ára tegnap emelkedett.
A hat nagybank mindegyike közzétette már a negyedéves beszámolóját, ezekből az látható, hogy a részvény- és kötvénypiac kifejezetten aktív volt a harmadik negyedévben, az alacsonyabb hozamkörnyezet azonban rányomta a bélyegét a hagyományos banki tevékenységekre. A bankok többsége az első fél évre összpontosította a céltartalékok felhalmozását, így számíthatunk arra, hogy a negyedik negyedévtől már a céltartalékok feloldásába kezdenek, ha a járvány második hulláma nem okoz a korábbihoz hasonló gazdasági visszaesést.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.