BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az idei lehet a 4iG eddigi legjobb éve

A fejlesztői üzletág felfutása és az elhalasztott hardverértékesítések visszatérése nyomán újabb erős negyedévet zárt a 4iG, amely legerősebb kilenchavi eredménye tükrében megerősítette idei pénzügyi céljait is.

Továbbra sem fog ki a koronavírus-járvány a 4iG-n, az informatikai társaság forgalma 28 százalékkal nőtt a harmadik negyedévben, megközelítve a 13,5 milliárd forintot.

Fotó: Matey István – Hajdú-Bihari Napló
Fotó: 4iG

Az EBITDA és az adózott profit sorokon is mindössze 1-1 százalékkal maradt el a tavalyi teljesítményétől, az előbbi 1,46, az utóbbi 1,1 milliárd forint volt. A vállalat pénteki beszámolója szerint az első kilenc hónap teljesítménye is impozáns, a teljes árbevétel 33,5 milliárd forintra nőtt, ami harmadával múlja felül a 2019-es szintet. Ezzel párhuzamosan az EBITDA 13 százalékkal, 2,8 milliárd forintra, az adózás utáni nyereség pedig 11 százalékkal, 1,87 milliárd forintra hízott. Ezzel történetének legeredményesebb kilenchavi eredményét érte el a társaság, amely az eddigi árbevételen felül további 18,2 milliárd forintot meghaladó értékű szerződésállománnyal rendelkezik, 2020-as megrendelései ezzel meghaladják az 51 milliárd forintot.

Az informatikai vállalatcsoport az elmúlt időszakban több akvizíciót is végrehajtott, a kiemelkedő idei forgalombővülés ugyanakkor még kizárólag organikus eredetű, és elsősorban a fejlesztés és üzemeltetés üzletágnak köszönhető. A fejlesztési szegmensben triplázta forgalmát a 4iG, 7,15 milliárd forinttal hozzájárulva az összesített forgalomhoz. A több mint száz embert foglalkoztató üzletág 2020-ban teljesedett ki, nagymértékben növelve a vállalat programozási és fejlesztési bevételeit,

a nagyobb kapacitásoknak köszönhetően nőtt a fejlesztési projektek száma is.

Az üzemeltetési szegmens árbevétele a másfélszeresére ugrott, a két húzóágazat így a teljes forgalom csaknem harmadát adta. A bevétel legnagyobb, 51 százalékos része még mindig a hardverértékesítésből származik, a pandémia miatt elhalasztott megrendelések a harmadik negyedévben elkezdtek teljesülni, így a bázishoz képest itt is javított a társaság. A szoftverértékesítések 35 százalékkal csökkentek január és szeptember között, és mindössze 7 százalékkal támogatták az összbevételt. A beszámoló szerint továbbra is nagymértékben függ az állami megrendelésektől a társaság, bevételeinek bő kétharmadát adták ezek a megrendelések, a kkv-szektor 20, a nagyvállalati ügyfelek pedig 11 százalékos arányt képviselnek.

A vállalat vezetése optimista a jövőt illetően is, az iparági várakozások szerint az informatikai, illetve a technológiai szektor fejlődése töretlen marad, a megváltozott gazdasági környezet pedig újabb megbízásokat és akvizíciós lehetőségeket hozhat a főbb szegmensekben.

A társaság a kedvező iparági kilátások és az erős idei teljesítmény fényében megerősítette a 2020-ra korábban megfogalmazott pénzügyi céljait is,

így 25 éves fennállásának legeredményesebb évét zárhatja. Idén 20 százalék feletti forgalomnövekedéssel számolnak, a következő években pedig további 10 százalék feletti dinamikát várnak, miközben az EBITDA-ráta középtávon a 8–10 százalékos sávba érhet. A folyamatos piaci térhódítás eredményeként a 4iG két éven belül a magyar informatikai piac első számú integrátor vállalatává léphet elő.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.