Nagyon meghúzták a Molt, technikailag túlvett a részvény, miközben kettősséget látunk a piacon, egyrészt az emelkedő olajár optimizmusra ad okot, másfelől a járvány a fejlett országokban új csúcsokat döntött, emiatt ismét bizonytalanabbá vált a válságból való kilábolás – mondta a Világgazdaságnak Miró József, az Erste vezető elemzője. Hozzátéve: 2500 és 2600 forint között egy ellenállási zóna húzódik a grafikonon, melynek az alja a mostani árszintig lenyúlik, vagyis
könnyen elképzelhető, hogy korrekció küszöbén áll a jegyzés.
Szerinte, ebből a szempontból a sajátrészvény vásárlások nem döntőek, bár a tegnapi 300 ezer darabos mennyiség sem volt kicsi, de ilyen forgalom mellett ez nem tudja komolyan támasztani a kurzust. Az elemző középtávon továbbra is ígéretesnek tartja a papírt, különös tekintettel arra, hogy akár már az idei második félévben jelentősen megemelkedhet az olajkereslet, moderált kínálat mellett, mert az elmúlt években elmaradtak az iparági fejlesztések. Míg a 2022-es előremutató EBITDÁ-val számolva még mindig nem tűnik drágának a Mol árazása. Emiatt egy korrekció akár vételi alkalom is lehet, azoknak a befektetőknek, akik középtávon fantáziát látnak az olajpapírban.
A Mol árfolyama kezd túlvetté válni, azonban a pozitív hangulat és a növekedési papírok irányából a ciklikus részvények felé való fordulás, vagyis a részvénypiaci rotáció még adhat további löketet az árfolyam emelkedésének
– vélekedett Varga Zoltán, az Equilor szenior elemzője. Mint azt a Világgazdaságnak elmondta, kifejezetten egészséges lenne egy korrekció. Egyrészt, 2491 forintnál fontos Fibonacci szint is húzódik, másrészt, 2500 és 2600 forint között több ellenállás is kirajzolódik a grafikonon. Míg a lefelé tekintve, a tegnapelőtti kitörés startja, 2220 forint látszik komolyabb támasznak. Esetleg, előtte még a 2336 és 2344 forint közti rés is szolgálhat technikai támaszként.
A Mol csütörtökön 300 ezer darab sajátrészvényt vásárolt, amivel együtt a program kezdete óta összesen több mint 9,9 millió darab saját részvényt vettek, ami a teljes alaptőke 1,22 százalék.
Míg középtávon kifejezetten ígéretesek lehetnek a mostani árazás mellett az olajrészvények, a távolabbi horizontot már a szektor transzformációja árnyékolja. Rengeteg a kérdőjel, egyelőre nem tudni, mi lesz az olajcégekkel. Keresik a kiutat. Megújuló energiába, hulladékkezelésbe fektetnek. Benzinkúthálózatokat vásárolnak, mondván, valamit úgyis tankolni vagy táplálni fognak a jövő járműveibe.
A kurzus ma reggel 2468 forinton, 42 forintos réssel nyitott, s már a kereskedés első perceiben 2480 forintig emelkedve, a 2491 forintnál húzódó Fibonacci szintet tesztelte.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.