A magyar piac egyre inkább lemaradó, nemcsak a nagy nemzetközi indexekhez, hanem a regionális versenytársakhoz képest is. A múlt héten a BUX volt a legrosszabbul teljesítő index, míg Varsó vagy Prága elég jól muzsikált, s emelkedni tudott. De a régiós devizák mozgását tekintve is lemaradó a magyar forint.
Mintha valamilyen magyar specifikum lenne ebben az alulteljesítésben
– vélekedett Miró József, az Erste vezető elemzője, aki mai kommentárjában arra hívja fel a figyelmet, hogy
a meglepően gyenge magyar beszerzésimenedzser-index egy lehetséges magyarázattal szolgál.
A magyar BMI márciusban már második hónapja maradt a vízválasztónak számító 50 pont alatt, ami recessziós szignál. Miközben az ipari beszerzésimenedzser-indexek tovább emelkedtek a régióban, és 55 pont környékén vagy éppen afölött járnak, ami közelgő konjunktúrára utal.
Habár a magyar és régiós esetben csak moderáltan szoktunk ezekre az indexekre alapozva befektetési döntést hozni – folytatta az Erste vezető elemzője –, a jelenlegi helyzetben az index március eleji vagy éppen az április 1-i publikálását követően markáns elválás figyelhető meg a tőzsdei indexek teljesítményében is. Ez pláne igaz az április elsején publikált második gyenge BMI-adat esetében, ami már nem igazán írható a véletlen számlájára.
Azóta a BUX 6 százalékot esett, míg a prágai PX vagy a varsói WIG 5, illetve 3 százalékot emelkedett. Ez a cirka 10 százalékos olló erőteljes változásnak számít három hetes időtávon
– tette hozzá Miró József.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.