Májusban is kedvező külső környezet mellett dolgozhatott a Mol, igaz, az áprilisi marzsokat ezúttal nem sikerült felülmúlnia a hazai olajtársaságnak. A Brent típusú nyersolaj hordónkénti ára négy dollárral, 68,8 dollárra emelkedett múlt hónapban, a gazdaságok újranyitásával kapcsolatos várakozások által is fűtött nyersanyag drágulást azonban nem követte az árrések további emelkedése.
A Mol finomítói hordónként 4,7 dolláros (1330 forintos) marzs mellett üzemeltek, ami 40 centtel marad el az egy éves csúcsot jelentő áprilisi adattól.
A gyengébb árréseket magyarázhatja a járvány ázsiai terjedése, a pandémia révén gyenge hazai kereslet miatt India ugyanis egyre nagyobb mennyiségben exportál finomított terméket, ez pedig valamelyest csökkenti a világ más részein javuló finomítói marzsokat. Az ázsiai piacot jól reprezentáló szingapúri finomítók árrése májusban 71 centre zuhant az áprilisi 1,65 dollárról.
A vegyiparban továbbra is rekord közeli árrésekről adott számot a Mol, a tonnánként 1003,5 eurós érték a 2012-ig visszanyúló adatközlés óta a második legmagasabb, és csupán 32 euróval alacsonyabb az előző havinál.
Az áprilisi és a májusi adatok tükrében a második negyedév külső környezete az év elejinél is támogatóbb lehet,
2021 első három hónapjában ugyanis 60,8 dolláros olajárral, hordónként 2,5 dolláros finomítói, valamint 668,5 eurós petrolkémiai árréssel tevékenykedett a Mol.
A magyar társaság papírjai az optimista piaci hangulatban közel két százalékkal drágultak kedden.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.