Így szól az olimpiai játékok hármas jelszava, azaz: Gyorsabban, magasabbra, erősebben! Ez a jelmondat az újkori olimpiai játékok győzteseinek eredményeiben is kiválóan látszódik. Az 1904-ben St. Louisban rendezett olimpián közel 3 és fél óra alatt teljesítette az olimpiai bajnok a maratoni távot, a jelenlegi olimpiai rekord 2 óra 6 perc. Hajós Alfréd 1896-ban 1 perc 22 másodperces eredménnyel szerezte meg 100 méteres gyorsúszásban az aranyérmet, Tokióban a nyolcfős döntőbe 48 másodperc alatti idővel lehetett bekerülni.
Az elmúlt több mint száz évben a professzionális sport jövedelmező üzletággá nőtte ki magát, így markáns hangsúly került a sportolók felkészítésére, edzéstervük optimalizálására és állapotuk figyelemmel követésére.
A technológiai fejlődés – bár nem lehet másodpercekben kifejezni – kétségkívül jelentős mértékben hozzájárult az eredmények javulásához.
Az elmúlt években az okoseszközök térhódítása az élet minden területén észrevehető volt, a versenysport sem tekinthető kivételnek. Ennek az egyik kiemelt szereplője az ausztrál tőzsdén jegyzett Catapult Group. A sportanalitikával foglalkozó innovatív vállalat GPS-alapú teljesítménymérő eszközöket és hozzájuk tartozó támogató szoftvereket készít sportklubok és sportolók számára (globálisan 20 sportágban, több mint 3000 csapat és 150 szövetség használja a Catapult termékeit).
A termékpaletta felhasználási lehetősége sokoldalú, hiszen a sérülés minimalizálásában, a sportteljesítmény maximalizálásában, a sportoló edzettségi állapotának elemzésében egyaránt segíti a csapatokat és az egyéni sportolókat. Bár a Catapult a profi sportolók számára fejleszti termékkörét, az okoseszközök népszerűségének köszönhetően az amatőr sportolók is könnyen hozzájuthatnak olyan eszközökhöz, amelyekkel a sportolásukat mérhetik, ellenőrizhetik.
A koronavírus-járvány is hozzájárult ahhoz, hogy a hordható okoseszközök piaca 2021 első negyedévében 34,4 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest, 104,6 millió eszközt adtak el
– derült ki az International Data Corporation (IDC) kimutatásából –, ezek felét Apple, Samsung és Xiaomi termékek teszik ki. A hordható okoseszközök piaca – kényelmes használhatóságuk miatt – nagy növekedésben van, 2027-re a globális IoT-piac negyedét is kiteheti, ez 460 milliárd dollárnak felelne meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.