Többnapos bázisépítés után tovább emelkedik az amerikai S&P 500 index. A lehetséges támasz-ellenállás értékek meghatározásában segítő Fibonacci-szintek alapján a kurzus legközelebb 4482 közelében ütközhet ellenállásba, amit a 4637 követhet. Lefelé 4400 lehet erős támasz, utána 4327, majd 4232 közelében várhatja akadály a csökkenő indexet. Az RSI még nem lépte át a túlvett sáv határát, van tere az emelkedésnek.
A heti grafikon továbbra is „korrekcióért kiállt”, azonban ennek még nincs egyértelmű jele, a jegyzés ugyanis az emelkedő ék alakzat csúcsán keresztül, felfelé haladt tovább.
A német DAX 30 esetében a következő ellenállási szint 16 275 közelében lehet, támasz pedig 15 800-15 730 közelében csillapíthat egy kibontakozó csökkenő trendet. Az RSI itt sem gátolja az emelkedést.
Eközben itthon a BUX index tovább halad abban az emelkedő trendcsatornában, amelyet április 20. óta rajzolhatunk be a napi bázisú grafikonra. A következő lehetséges ellenállás 51 120 közelében várhatja az indexet, ezt követően pedig a trendcsatorna felső szélében (jelenleg 52 660) akadhat el az emelkedés. Az RSI értéke ugyan megközelíti a 70-et, amely a túlvett sáv határa, azonban a januári 80 körüli értékek még adnak teret a további emelkedéshez. A heti bázisú grafikon képe érdemben nem mutat más várható mozgást.
A Mol grafikonján látható, hogy a jegyzést a 2530 közelében lévő ellenállás – amely egy korábbi lokális csúcsból származik – visszafordította.
Ha a jegyzés képes továbbra is 2425 feletti zárásokat produkálni, a kurzus újabb kísérletet tehet az említett ellenállás áttörésére. Ellenkező esetben a legközelebbi támasz 2325 közelében helyezkedik el. A heti bázisú grafikon jól mutatja, hogy a jegyzés fontos akadályhoz érkezett. Ha sikerül átlépni az említett ellenállást, akkor tér nyílik a 2750-es szint elérésére, ahol utoljára 2020 februárjában járt a kurzus.
Az OTP Bank jegyzése továbbra is a 15 630–16 955 közötti kereskedési sávban halad, és a sáv teteje felé tart.
Ha képes azt felfelé elhagyni, akkor a sáv szélességével megegyező, további emelkedés következhet, ellenkező esetben viszont a kurzus újra a sáv alját veheti célba. Ha átlépi, lefelé várható hasonló mértékű csökkenés. A heti bázisú grafikon jól mutatja, hogy a felfelé történő kitörés elmaradása esetén egy kettős csúcs alakulhat ki, amely az emelkedő trend végén a lefordulást jelzi. Ha a jegyzés lefelé lép ki a sávból, az egyben az említett alakzat nyakvonalának letörését is jelenti. Ezt követően a kurzus 14 300 közelébe érkezhet, megtörve a tavaly szeptember végén elindult emelkedő trendet. Az RSI heti bázison negatív divergenciát mutat, ami a várható visszaesésre utal.
A Richter részvényeinek jegyzése tovább emelkedhet, ha képes a 8795-höz közeli ellenállás feletti zárásokat produkálni.
Ekkor lehetőség nyílik a 9320-as legutóbbi csúcs elérésére. Ellenkező esetben viszont a kurzus 8420, illetve 8250 közelébe eshet vissza. Ha az árfolyam ismét eléri a történelmi csúcsot, itt is számolni kell egy kettős csúcs alakzat kialakulásának lehetőségével.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.