Szintet lépett a második negyedévben a Duna House, hiszen árbevétele év/év alapon 78 százalékkal, közel 3,4 milliárd forintra; EBITDA-ja pedig 49 százalékkal 512 millió forintra nőtt – derül ki a vállalat ma publikált gyorsjelentéséből.
Habár az imponáló százalékos bővülésben jelentős szerepet játszott a tavalyi korlátozások miatti bázishatás is, az árbevétel mintegy 900 millió forinttal meghaladta a cég 2018. első negyedében elért eddigi rekordját is, míg az EBITDA három éves csúcsra futott.
Az ingatlanos cég alaptevékenységének árgus szemekkel figyelt tisztított EBITDA-ja (core EBITDA) 72 százalékkal, 629 millió forintra ugrott, míg konszolidált adózott eredménye 32 százalékkal, 270 millió forintra emelkedett.
A beszámoló kiemeli, hogy az adózott profit növekedési üteme a fejlesztési tevékenység könyvszerinti vesztesége, a volatilis devizamozgások, valamint a kötvénykibocsátás miatt megemelkedett kamatköltségek következtében marad el a tisztított EBITDA bővülésétől.
Minden közvetítői szegmens jelentősen hozzájárult a kimagasló növekedéshez. Az ingatlanközvetítői tevékenység bevételei több, mint duplázódtak, a hitelközvetítői tevékenység pedig 70 százalékkal bővült a koronavírus által sújtott bázisidőszakhoz képest. A piac kiemelkedő aktivitásában ugyanakkor továbbra is érezhetők a járvány miatt átalakuló keresletnek és a magyar ingatlanpiacon megjelenő állami családtámogatási programoknak a hatásai.
A csoport lengyelországi ingatlanközvetítési volumene 170 százalékkal, a hitelközvetítési pedig 75 százalékkal növekedett, és ezzel a Duna House legintenzívebben bővülő piacává vált. Az elmúlt négy negyedévben összesen 560 millió forint EBITDA-t generált, amelyből 209 millió forint a most lezárt 3 hónapos időszakra jutott. Az eredmény ráadásul nem tartalmaz egyedi vagy rendkívüli tételeket, ezért a menedzsment úgy látja, két éven belül a lengyel EBITDA meghaladhatja a hazai eredményt.
A csehországi leányvállalatok árbevétele 137 százalékkal, 114 millió forintra, adózott nyereségük pedig az előző év azonos időszakában elért félmillió forintról 7 millióra gyarapodott.
Idehaza a MyCity ingatlanfejlesztési üzletágon belül a Forest Hill projekt 3-soros épületegyüttesének első sora műszakilag elkészült és a 2-3. sor készre jelentése is megtörténhet év végéig. Az adminisztrációs folyamatok elhúzódása miatt viszont a projektből származó bevételek realizálása csupán 2022-től várható.
A kimagasló első féléves eredmények alapján a cégcsoport menedzsmentje tisztított core EBITDA-előrejelzését 1,9 milliárdról 2,1-2,3 milliárd forintra, tisztított core adózotteredmény-prognózisát pedig 1,1 milliárdról 1,3-1,5 milliárd forintra emelte.
A tőzsdén a közzétételt követően nem alakult ki egyértelmű trend a cég részvényeinek mozgásában. Eleinte erősödött a papír, azonban kora délutánra több mint 1 százalékkal előző napi záróértéke alá gyengült.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.