Jó formában van idén a Budapesti Értéktőzsde, a vezető hazai papírokat felsorakoztató BUX közel 23, a kis- és közepes részvényeket tartalmazó BUMIX pedig 17 százalékos pluszban jár, és az utóbbi napokban tapasztalt kisebb megingás ellenére továbbra is csúcsközelben tartózkodik mindkét részvénykosár értéke. A magyar részvénypiacban – legalábbis az egyes papírokban – azonban maradt még erő az utóbbi időszak rekordjait követően is.
A legjobb formában lévő hazai blue chipben, a BUX-ot leginkább felfelé húzó OTP-ben az idei 32 százalékos felértékelődés után még mintegy 8 százalékos tartalék lehet egyéves időtávon, legalábbis a bankot követő 15 elemző célárainak átlaga alapján. Abban szinte teljes az egyetértés, hogy a bankpapírt venni kell, a szakértők négyötöde továbbra is ezt javasolja.
Hasonló, közel 10 százalékos tér lehet még a Richter előtt is, amelyet nyolcból hat elemző ajánl vételre. Az újult erővel feltörő olajár és a kiemelkedő első féléves eredmény ellenére az idén meglehetősen alulteljesítő Mol kurzusát a jelenleginél 16 százalékkal várják feljebb, a további vásárlást illetően viszont eléggé megosztott a szakértői közösség, amely az olajtársaságra 7 vételi mellett ugyanennyi tartásajánlást tart érvényben. A nagypapírok közül a Magyar Telekomot értékelheti leginkább alul a piac, az elemzők átlagosan ugyanis a mostaninál közel negyedével magasabb árfolyamra számítanak, háromnegyedük ezért vételre javasolja a távközlési cég részvényeit.
Aki ennél is nagyobb hozamlehetőségeket keres, annak a kisebb méretű cégek között érdemes nézelődnie. Ám azt is jó észben tartani, hogy a magyar kispapírokat a blue chipeknél jóval kevesebb brókerház követi, az optimista prognózis így sok esetben csupán egyetlen elemző nézőpontját tükrözi.
A leginkább alulértékelt magyar részvény az Akko lehet, a Dr. Kalliwoda elemzésében kijelölt 970 forintos célár ugyanis 130 százalékos ralit mutat a Neo Property ingatlankezelő év eleji felvásárlását követően újabb akvizíciókat kereső, BUX-tagsággal is rendelkező holding piacán.
Nagy rali előtt állhat a Waberer’s, az Opus és a PannErgy is. A három, különböző területeken tevékenykedő társaság részvényeitől egyaránt 60 százalékos virtuális hozam várható az elemzői előrejelzések szerint. A Waberer’s a Concorde után az Equilortól is megkapta a hónap elején a „vételre ajánlott” pecsétet, az utóbbi brókerház hasonlóan optimista az Opus papírjaival kapcsolatban is. A geotermikus energiát hasznosító PannErgy pedig az OTP olvasatában érhet sokkal többet a mostani jegyzésénél.
A saját ambiciózus növekedési terveit is túlszárnyaló AutoWallis árfolyamralijának a Concorde és az OTP is zöld lámpát adott, az emelkedési pálya itt ugyancsak méretes, 40 százalékos lehet.
Látnak vételi lehetőségeket az elemzők az ingatlancégekben is. A jó minőségű budapesti irodaportfólióval rendelkező Graphisoft Park árfolyama bő 40 százalékkal emelkedhet a Wood & Company értékelése szerint, és az ugyancsak fővárosi ingatlanokat birtokló BIF, valamint a régiós közvetítői piacon is aktív Duna House részvényei is több mint 20 százalékot ralizhatnak, ha a piac beárazza a szakértői várakozásokat.
A távközlési és infokommunikációs piacon nagy álmokat szövögető, felvásárlások sorát bejelentő 4iG előtt szűk 10 százalékos tér lehet még, az utóbbi egy évben rakétaként emelkedő Masterplast kurzusa viszont alacsonyabb fokozatra kapcsolhat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.