Az irányadó New York-i tőzsdemutatók közül a csütörtöki záróértékkel összevetésben:
Az S&P 500 és a Dow Jones a bankok, a légitársaságok és más, a gazdasági ciklus alakulására kényesen reagáló vállalatok árfolyamának esésével párhuzamosan csökkent. Az infláció emelkedését és a monetáris politika alakítását övező bizonytalanságok ugyancsak visszafogták a kockázatvállalási hangulatot. A Delta Air Lines, a United Airlines és az American Airlines, valamint a luxushajókat üzemeltető társaságok közül a Norwegian Cruise Line és a Carnival 1,4 százalék és 3,3 százalék közötti mínuszban várta a nyitást. A nagy olajcégek, köztük az Exxon Mobil és a Chevron árfolyam 2,4 százalék és 3,3 százalék közötti mértékben esett, tükrözve az olajárak zuhanását. A Wall Street nagybankjai pedig 1,4 százalék és 2,5 százalék közötti mínusszal reagáltak az amerikai állampapírhozamok csökkenésére.
A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1313 dollárt adtak, 0,54 százalékkal erősödött a dollár. A jenhez képest azonban 0,29 százalékkal gyengült a dollár árfolyama, 113,91 jenen forgott.
Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,02 százalékkal, 1858,11 dollárra, a decemberi szállítású aranyé pedig 0,20 százalékkal, 1857,70 dollárra esett a New York-i árupiacon.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára csökken. A januári határidős jegyzésekben a Brent hordónként 1,50 százalékos mínuszban, 80,02 dolláron, a WTI pedig 1,54 százalékos veszteségben, 77,20 dolláron forgott fél négykor.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.