Bár az elmúlt hetekben az új koronavírus variánsról napvilágot látott első hírek alapján kisebb optimizmus tört fel a járvány végét váró tömegekben, szakértők sora nyilatkozik úgy, hogy tartogathat még meglepetést az omikron variáns. Olvashattunk olyan híreket, mely szerint az új variáns 4,2-szer gyorsabban terjed, mint a jelenleg globálisan dominánsnak számító delta variáns, ugyanakkor volt olyan hongkongi kutatócsapat, aki 70-szer gyorsabb terjedést mért a vírusvariánsra. A terjedési sebesség már csak azért sem mindegy, mert amennyiben a vakcinák veszítettek korábbi hatékonyságukból az omikron ellen, akkor a kórházak leterheltsége még az arányaiban kevésbé súlyos megbetegedést okozó vírusvariáns esetén is számos országban elérheti a maximumát.
A következő két-három hét során már több információval fogunk rendelkezni, hogy megjósoljuk, kellenek-e ismét lezárások a nyugati világban (ahol jellemzően nagyobb a lakosság átoltottsága). E tekintetben érdemes a brit adatokat figyelni, egyrészt annak prudenssége miatt, másrészt mert Európában ott látszik először, hogy dominánssá válna a vírus. Amennyiben a negatív szcenárió igazolódik be és ismét lezárások tarkítják a következő év első negyedévét, akkor érdemes lehet befektetési alternatívaként ismét a már bevált recepthez fordulni, mely az adatok alapján a korábbi hullámok idején is tarolt, ez pedig nem más, mint a gaming szektor. Maga a videojáték szegmens egyébként is növekedésre ítéltetett, a Newzoo elemzése szerint az iparág teljes árbevétele 2019 és 2023 között évi 7,2 százalékkal fog bővülni, ezzel 2023-ra meghaladva a 200 milliárd amerikai dollárt.
Természetesen a szegmens egyes szereplői között vannak különbségek, illetve a szektoron belül is egyes ágazatok - mint például a mobil gaming – nagyobb ütemben növekednek, mint a többi. Ugyanakkor, ha nem akarjuk az egyedi részvények kockázatát futni, akkor érdemes külön szegmensre specializálódott befektetési alapban, azaz ETF-ben gondolkozni. Esetünkben erre kínál alternatívát a VanEck Video Gaming and eSports névre hallgató ETF-je, mely a szoftverfejlesztő cégek mellett a videojátékokhoz elengedhetetlen eszközöket gyártó vállalatokat is tartalmaz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.