Hétfőn tovább zuhantak a részvényindexek. Már pénteken a tengerentúlon is az eladók domináltak. Hétfőn az ázsiai piacok is pirosban kezdtek.
A Hang Seng 1,01 százalékos, a Shanghai Composite 0,01 százalékos mínuszt mutatott, a Nikkei pedig 0,24 százalékkal került feljebb.
A befektetők továbbra is az amerikai jegybank közelgő monetáris szigorítása miatt aggódnak. Egyelőre az elemzők azt várják, hogy a jegybankárok most nem változtatnak a kamaton, hanem szerdán a monetáris ciklusra és a kötvényvásárlások nyomán közel 9 000 milliárd dollárosra duzzadt mérleg leépítésére vonatkozóan adnak valamiféle menetrendet. A piacok közben találgatják, hogy az idei évben három, négy vagy még több kamatemelésre kerülhet sor.
Hétfőn délelőtt Európára is átragadt a rossz hangulat. Annál is inkább, mert az éleződő orosz-ukrán konfliktus itt még rátett egy lapáttal az egyébként is gyászos szentimentre.
A német és a francia tőzsdeindex közel 2 százalékos, a londoni index közel másfél százalékos mínuszba süllyedt napközben. Míg a BUX index több mint 2 százalékot esett kora délutánig. A vezető papírok közül a Richter és az OTP orosz kitettsége a legnagyobb, de a Mol is megszenvedte az esést. A piac nyilvánvalóan az esetleges Oroszország elleni szankciókat próbálja árazni. Valamelyest árnyalhatja a képet, hogy a gyógyszereket általában nem szankcionálják.
Az amerikai határidős piac kínálna némi kapaszkodót az aggódó befektetőknek. Bár az S&P 500 közel fél százalékos mínuszt mutatott nyitás előtt. De a Nasdaq Composite futures közel 1 százalékos pluszba emelkedett. Igaz, a Nasdaqot pénteken annyira szétcsapták, hogy a pozitív korrekció önmagában nem sokat jelent.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.