Februártól a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) új székhelye a Krisztina körút 55. szám alatt lesz. A költözés sem a BÉT működését, sem a tőzsdei kereskedés menetét nem befolyásolta – jelentette be keddi közleményében a tőzsdeüzemeltető.
Az I. kerületben elhelyezkedő krisztinavárosi székház története a 19. század közepére, 1853-ig nyúlik vissza – ekkor épült meg Pán József tervei alapján a Karátsonyi-palota. A palotát 1938-ban lebontották, a helyén iskola épült, amelyet 1954-ben adtak át a Kohó- és Gépipari Tervező Vállalat számára. Az épület 1990-ben került a Matáv tulajdonába, jelenlegi formáját 1999-ben az Ybl-díjas építész, Balázs Mihály tervei alapján nyerte el. A telekommunikációs vállalat 2018-ban költözött el a székházból.
Az épület az elmúlt időszakban kívül-belül megújulva, 21-ik századi elvárásoknak megfelelő munkakörnyezetet biztosít a Magyar Nemzeti Bank munkatársai mellett immár a Budapesti Értéktőzsde szakemberei számára is.
Az épület a BÉT 1990-es újjáalapítását követő történetének ötödik, összességében pedig nyolcadik székhelye. A tőzsde a 19. században a Lloyd-palotában, majd a Wurm és a Mária Terézia utca sarkán található épületben, 1905-től 1948-ig pedig az V. kerületi Tőzsdepalotában működött.
Az 1990-es újjáalapítást követően két éven keresztül a Trade Centerben, majd 1992 és 2007 között a Pesti Hazai Takarékpénztár palotájában zajlott a kereskedés. 2007-től 2015-ig az Andrássy úti patinás Herzog-palota adott otthont a BÉT-nek, az elmúlt hét évben pedig a Szabadság téren, a történelmi Tőzsdepalota mellett elhelyezkedő Bank Center volt a tőzsde székhelye.
2022 februárjától a magyar tőzsde a Budai Várnegyed közvetlen szomszédságában, az MNB Budai Központjában folytatja működését, ahol a tervek szerint a jövőben a Budapesti Tőkepiaci Központ is helyet kap.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.