A memóriacsipek iránti kiugró kereslet az előrejelzések szerint ismét rekordprofithoz segíthette a Samsung Electronicset. A Refinitiv elemzői konszenzusa 10,9 milliárd dolláros üzemi eredményt jelez előre a márciussal zárult üzleti negyedévre. Ez a dél-koreai konszern egy évvel ezelőtti nyereségét 41 százalékkal múlja felül, s magasabb az eddigi, 2018-as első negyedéves rekordnál.
A csipértékesítésekből származó profit jellemzően a cégóriás profitjának a felét adja, ezúttal azonban 57 százalékos a részesedése, ami a 125 százalékkal, 6,27 milliárd dollárra felfutott nyereségnek köszönhető. Ez lehetett volna több is, csakhogy a felhasználók tavalyi pánikvásárlásai révén felduzzasztott raktárkészletek árcsökkentő hatást váltottak ki, amit viszont a frissen jelentkező új megrendelések túlkompenzáltak.
Az adatközpontok stabil kereslete is segítette a Samsungot, amely a versenytársaival együtt nagy, kapacitásbővítő beruházások sorával igyekszik az új igényeknek megfelelni. A Samsung mobilüzletágának nyereségét az elemzők 3,33 milliárd dollárra várják, 8 százalékkal a tavalyi bázis alatt. A világ legnagyobb okostelefon-gyártója februárban dobta piacra legújabb csúcskészülékét, a Galaxy S22-est, amelyből Greg Roh, a Hyundai Motor Securities kutatási vezetője szerint 8 millió darab fogyott március végéig.
Az orosz–ukrán háború miatt a Samsung beszüntette készülékei forgalmazását e két országban, de jelentős negatív hatással ez nem lesz az eredményeire, mert hiába piacvezető a cég Oroszországban, az ottani és az ukrán eladások együtt is csak 2 százalékot képviselnek az összforgalomból.
A Samsung riválisánál, az amerikai szankciók nyomása ellenére a tavalyi évet 17,9 milliárd dolláros rekordprofittal záró Huaweinél úgy döntöttek, hogy ebből az összegből nyereségrészesedésként 9,65 milliárdot szétosztanak a magánkézben lévő társaság 131,5 ezer egykori és jelenleg is aktív dolgozói között. Az éves összevetésben 76 százalékkal megugró nyereség döntően a fapados mobilmárka, a Honor eladásából származott. A Huawei valamennyi részvénye saját dolgozói kezében van. Washington a függetlenségről nincs meggyőződve, az állami befolyás érvényesülése és a kémkedésre alkalmas távközlési technológia alkalmazása miatt korlátozta a Huawei működését és eszközeink használatát az Egyesült Államokban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.