Elon Musk ismét felkavarta az állóvizet a Twitteren, miután az S&P által kiadott ESG index, az S&P 500 ESG kitette a Teslát a mutató által követett részvények köréből. Noha a hitelminősítéssel és más üzleti információkkal foglalkozó vállalat jóval fontosabb S&P 500 indexének a villanyautó-gyártó a része maradt, az ESG index is fontos lehet, hiszen az etikus befektetések egyre divatosabbak, így azt is sokan követik, de létezik olyan ETF is, mely ezen indexen alapul.
Musk szerint az ESG-pontszám ezentúl már csak a balos politikai agendának történő megfelelést méri. Az S&P szerint a vállalat által alkalmazott faji diszkrimináció, valamint az önvezetéssel kapcsolatos balesetek kivizsgálásának elégtelensége miatt került le az indexről. Ugyanakkor a Tesla-vezér kritikája az ESG-értékeléssel kapcsolatosan némiképp jogosnak tűnik, tekintve, hogy
az S&P ESG indexének része az Exxon is, de a mostani változtatások eredményeként öt olajcég is felkerült a listára.
Azonban tévedés lenne azt gondolni, hogy ezen kritikák megfogalmazását elegendőnek tartja Musk, úgyhogy gyorsan további bejegyzéseket tett közzé, melyek szerint a politikai támadások drámai mértékben fognak fokozódni ellene, majd arról is írt, hogy noha eddig a demokratákra szavazott, ennek vége, mostantól a republikánusokat fogja támogatni a voksolás idején.
Nem meglepő módon legfőbb problémája a demokraták és a szakszervezetek kapcsolatával,
valamint a párt és a diszkriminatív magatartással kapcsolatos pereket – mint aminek eredményeként a vállalatnak 137 millió dolláros büntetést kellett fizetnie egy volt dolgozójának hátrányos megkülönböztetés miatt – vivő ügyvédek demokratákra gyakorolt befolyásával van. A Yale egyik professzorának válaszolva, aki feltette a kérdést, hogy mégis mire számított az explicit politikai véleménynyilvánítását követően, már a „woke” vírussal kapcsolatos problémáiról is beszélt, melynek szerinte a Yale az egyik táptalaja.
A milliárdos ámokfutását kinyújtott nyelvű fejet és egy popcornt megjelenítő emojit tartalmazó bejegyzéssel zárta, ugyanakkor politikai támadásokról szóló üzenetével kapcsolatban a short pozícióiról híres Hinderburg Research részéről Nate Anderson feltette a kérdést, hogy vajon nem az úgynevezett Wells-értesítést kapta-e meg a Tesla-vezér, ám erre nem érkezett válasz.
Ezt az értékpapír-felügyelet (SEC) olyan embereknek és cégeknek küldi, akikkel szemben vádat kíván emelni. Tekintve, hogy a Twitter felvásárlása kapcsán és más esetekben is a szabályokat rendszeresen megszegő cégvezetőről van szó, ez nem elképzelhetetlen.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.