Miután Elon Musk megvette a Twittert, alaposan fel is kavarta az állóvizet a cégnél, ami nem csak az oldal felhasználóit érinti – a kék pipáért történő fizetési javaslat kapcsán például – de a vállalat dolgozóinak az élete is átalakult.
A Teslánál is gyakran irreális határidőket követelő milliárdosnak megfelelni kívánó menedzserek az alkalmazottak egy részétől napi 12 órányi munkát várnak el, heti hét nap, ami 84 órásmunkahétnek felel meg. A közösségi oldalt 44 milliárd dollárért megvásárló Musk korábban jelezte, hogy jelentős leépítéseket is tervez a cégnél, amire szüksége is lesz, hogy a Twitter nyakába vett 12 milliárd dolláros adósságot törleszteni tudja.
A verifikáció nagy viharokat kavaró átalakításán dolgozó programozók arról számoltak be, hogy az elvárás gyakorlatilag az, hogy megállás nélkül dolgozzanak a váltás élesítésén.
Az alkalmazottak ugyanakkor arról nem kaptak értesítést, hogy túlóra, szabadnap vagy a munkahelyük megmaradása lesz-e a jutalmuk éjt nappallá tevő igyekezetükért.
Sokan aggódnak a cégnél várható jövőjük miatt amennyiben nem képesek időre végezni a feladattal, miközben a menedzsereket arra kérték, végezzék el a dolgozók teljesítményének értékelését és jelezzék, mely dolgozókat tartanának meg a cégnél. Azonban a vezetők is hatalmas nyomás alatt dolgoznak, egyes jelentések szerint a hétvégén többük is a cég irodájában aludt.
A tőzsdefelügyeletnek benyújtott dokumentumok szerint hétfőn Musk a vállalat igazgatótanácsát is feloszlatta, miután a cég felsővezetőit már a múlt héten elbocsátotta – írja a Business Insider. A Twittert a reklámoktól megszabadítani kívánó, ám azt előfizetési bevételekkel pótolni tervező Musk az első kérdésben már jó eredményeket ért el, hiszen több hirdető be is jelentette távozását a platformról, ám a második kérdésben kevésbé tűnik sikeresnek, javaslata nem aratott osztatlan sikert.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.