A Tesla-részvények árfolyamesésére játszó befektetők közel 14 milliárd dollárt kerestek, amióta Elon Musk bejelentette a Twitter megvásárlását, ezzel a Tesla-papírok shortolása a legjövedelmezőbb spekuláció az idén a maga műfajában.
Az autógyártó óriásvállalat részvényárfolyama több mint két év óta először esett 125 dollár alá, ezzel a piaci kapitalizáció már „csak” 408 milliárd dollár, így az autógyártó kevesebbet ér, mint a Visa, és fennáll a veszélye, hogy kicsúszik az S&P 500 legértékesebb tíz vállalatának elitklubjából.
A részvények pénteken már a hatodik egymást követő nap veszítettek az értékükből. Az elmúlt 5 kereskedési nap mérlege egészen megdöbbentő: mínusz 20 százalék.
A shortosok, akikkel Elon Musk vezérigazgató korábban gyakran élcelődött, most valósággal kaszáltak a részvények lejtmenetén. A shortolás lényege, hogy az esést váró befektető kölcsönkér részvényeket, azokat a tőzsdén eladja, majd ha bejön a számítása, olcsóbban vásárolhatja vissza (és tudja a korábban kölcsönkért papírokat leszállítani).
A Tesla shortosai az S3 adatai szerint 2022-ben 15 milliárd dolláros profitot értek el eddig, csak decemberben 4,54 milliárdot realizálhattak.
„Elon Musk áprilisi Twitter-ajánlata óta a Tesla-shortok megtérülése 13,74 milliárd dollár volt” – mondta Dusaniwsky. Jelenleg a kibocsátott Tesla-részvények 3,05 százaléka van nyitott short pozícióban, ez értékben 11,28 milliárd dollár. Ennél nagyobb shortkitettséget csak az Apple-papírokban építettek ki a spekulánsok – írta a Marketwatch.
A Tesla-részvények kurzusa 69 százalékot zuhant az év során.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.