A várakozásokat meghaladó mértékben enyhült az infláció az Egyesült Államokban, az enyhülő árnyomásról tanúskodó adat a pénz- és tőkepiacokon is éreztette a hatását kedd délután.
A dollár jelentős gyengülésbe kezdett a tényszámok közzétételekor, az euróhoz képest 1,1 százalékot veszített az amerikai pénz, egy euróért 1,066 dollárt kértek a devizapiacon.
A tőzsdék számára kedvező makrogazdasági adatra megugrottak a határidős amerikai részvényindexek. A Nasdaq 3,3 százalékkal, az S&P 500 2,6 százalékkal, a Dow Jones 2,3 százalékkal került feljebb kevesebb mint egy órával a hivatalos kereskedés kezdete előtt.
A nyugat-európai börzék kisebb lendületet vettek, a német DAX 0,9 százalékos, a párizsi CAC 40 0,8 százalékos plusznál járt nem sokkal az adatok közlését követően.
A ma felülteljesítő pesti tőzsdén viszont egyelőre nem váltott ki nagy hullámokat, a BUX-szal továbbra is 2,3 százalékos pluszban kereskednek.
Az emelkedést az OTP vezeti bő 4 százalékkal,
míg a Mol 1,6 százalékkal, a Richter papírjai pedig fél százalékkal drágulnak. A negyedik blue chip, a Magyar Telekom jegyzése 1,8 százalékkal emelkedik.
A forint ugyanakkor tovább javított a dollárral szemben, a 388-as szintről 385 alá is leszúrt a keresztárfolyam közvetlenül a tengerentúlról érkező adat közzététele után. A magyar pénznem ezzel ma már 2,3 százalékot – kilenc egységet – nyert a zöldhasúval szemben. A forint-euró árfolyamában nem hozott jelentősebb elmozdulást a tengerentúli adat, az euróval szemben a 409,5-es szintről a 409,8-es szintig ereszkedett vissza az uniós források érkezéséről szóló hajnali jó hírek miatt egyébként ma jól teljesítő hazai fizetőeszköz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.