BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Felgyorsítja rákellenes készítményének tesztelését a BioNTech

Tízezer brit rákbeteg remélheti gyógyulását a BioNTech által kifejlesztett készítménytől, amelynek kiterjedt tesztelésére a cég szerződést kötött a brit kormánnyal.

Nagy jelentőségű megállapodást kötött a brit kormány a BioNTech gyógyszer- és oltóanyag-gyártóval, amelynek kísérleti rákgyógyszerét tízezer fős önkéntes mintán tesztelheti a koronavírus-járvány leküzdésében vakcinájával oroszlánrészt vállaló német vállalat. A megállapodás 2030-ig szól, a személyre szabott kezeléseket idén szeptembertől tervezik megkezdeni Steve Barclay egészségügyi és szociális gondozásért felelős miniszter tájékoztatása szerint. 

Munich/Bavaria/Germany - 11/16/2020: Coronavirus vaccine and a syringe on a white glossy surface.
A BioNTechnél a vakcinaeladásokból származó milliárdokból finanszírozzák a rákellenes kutatómunkát.
Fotó: Shutterstock

A programban részt vevő betegek kiszűrésében közreműködik a brit egészségügyi hatóság, amelynek adatbankjában összesített kórképek elemzésével célzottan választhatják ki a terápiára legalkalmasabb pácienseket. Ők az mRNS technológia alkalmazásával kikísérletezett rák elleni terápiát kapnak majd, erősítve az immunrendszerüket a daganatok elleni küzdelemben és a fertőző betegségek elleni harcban. 

Ugur Sahin vezérigazgató elmondása szerint a BioNTech jelenleg kevesebb mint ezer betegen teszteli a rákellenes készítményét, sokan közülük komplex terápiát igényelnek. 

A tesztalanyok számának jelentős növelése lerövidíti a megbízható eredmények kimutatásához szükséges időt, növeli a kutatások hatékonyságát, 

ami kulcsfontosságú annak eldöntéséhez, hogy a készítmény valóban áttörést hoz a rákellenes harcban. Szakértők az mRNS technológiára épülő gyógyítást rendkívül ígéretesnek tartják, e területen a BioNTech a Modernával vív versenyt, amit a Covid-vakcinák értékesítéséből befolyt milliárdokból tudnak finanszírozni – jegyzi meg a Bloomberg

 

A pandémia visszaszorulásával az oltóanyag-eladások radikálisan visszaestek, ezért a gyártóknak új terápiás területeken kell hasznosítaniuk megszerzett tudásukat. A brit kormány és a BioNTech a Magyarországon is ismert ppp-alapú szerződést kötött, amelynek értéke a 750 millió fontot is elérheti a következő hét évben. 

Az állami és a magántőke közös finanszírozásával, partneri konstrukcióban megvalósuló program keretében 

a BioNTech regionális központot létesít Londonban, kutató- és tesztbázisát pedig Cambridge-ben hozza létre, 

ahol a jelenlegi tervek szerint tavasztól több mint hetven tudós dolgozik majd azon, hogy a rákellenes készítményből hatásos gyógyszer készülhessen. A megállapodás anyagi részleteit nem hozták nyilvánosságra a felek. Az mRNS-technológia rákkezelésben történő alkalmazásának a BioNTech gazdasági teljesítményére való hatásairól ebben az elemzésünkben írtunk.  

 


 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.