Csütörtökön pozitív korrekció indult a pesti tőzsdén, miután szerdán jelentősen alulteljesítő volt a BUX. Kora délután enyhe 0,2 százalékos pluszban, 43 344 pont körül mozgott a BÉT vezető indexe. Miközben a német DAX index 0,75 százalékos mínuszba csúszott, vagyis a BUX közel 1 százalékkal felülteljesített. Ellenben a térségben nem volt kiemelkedő a pesti teljesítmény, mert a régiós versenytárs, lengyel WIG index 0,83 százalékos pluszba emelkedett.
A visszakapaszkodó OTP csütörtökön délelőtt 30 napos mozgóátlaggal küzdött, amely 9969 forintnál képez fontos rövid távú ellenállási szintet. A bankrészvény 0,26 százalékos pluszban,
9900 forintnál pihent ebéd után.
A Mol is visszalendült a 200 napos mozgóátlag fölé, amely 2678 forintnál húzódik. Az olajpapír 0,67 százalékos pluszban, 2688 forintnál várta a délutáni folytatást.
A Richter tovább távolodott a 200 napos mozgóátlagtól,
amely 8007 forintnál jelent ellenállást. A gyógyszerrészvény csütörtökön a 7650–7680 forintos támaszzónát teszteli. Kora délután 0,13 százalékos mínuszban, 7710 forintnál pihegett a papír.
A Magyar Telekom letörte a 416 forintos támaszt, ezzel 410 forintig nyílt tere technikai alapon az esésnek. Kora délután 0,72 százalékos mínuszban, 414 forintnál járt a jegyzés.
Napok óta alacsony forgalom jellemző a pesti parketten.
Ennek kapcsán Sághy Balázs, az Equilor szenior elemzője arra hívta fel a figyelmet, hogy piacmozgató események híján globálisan a korábbi hetekhez képest nyugodtabb kereskedés jellemzi a tőzsdéket. Míg a magyar piacon ehhez társul az óvatosság, mert tartanak a befektetők az extraprofitadótól. Ez a bizonytalanság kivetül a BÉT részvénypiacára is.
Az euró-forint piacán a szerdai nagy ütés után
átlépett 377,20-as technikai szint visszatesztjét
láthatjuk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.