BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Remegő kezekben a Mol – alulteljesít a BUX

Továbbra is rendkívül alacsony a forgalom a Budapesti Értéktőzsdén.

A pénteki emelkedés után hétfőn délelőtt lefelé keresett irányt a pesti tőzsde vezető indexe. A közel 1 százalékos mínuszba süllyedő BUX 43 700 pont közelében jelentősen alulteljesítő volt a mindössze 0,07 százalékos mínuszba csúszó német DAX indexhez képest. De a félszázalékos esést produkáló térségi versenytárs lengyel WIG indextől is elmaradt a magyar társa.

Concept,Of,Inflation,,Economical,Crisis,,,Price,Rise,And,Lower
Fotó: Shutterstock

Pár nappal a csütörtöki közgyűlése előtt 

a Mol produkált érdekes árfolyammozgásokat. 

Délelőtt 2 százalékos mínuszban is járt az olajpapír. Majd valamelyest csillapodott az eladói nyomás, és 1,62 százalékos esésben, 2664 forintnál érte a déli harangszó a részvényt. Az elemzők szerint, fundamentális hír nem illeszthető a mozgáshoz. Technikai alapon az látszik, hogy a 2720-2740 forintos ellenállási zónáról fordult le a jegyzés. A kisbefektetői fórumokon pedig a közelgő közgyűlés és az osztalékfizetés okozott izgalmakat. Ki olcsónak, ki drágának látja a papírt, és okkal merült fel, hogy ilyenkor a 

„remegő kezek” hatással

 is számolni kell.

A KBC elemzői úgy látják, hogy a 200 napos mozgóátlag akasztotta meg a Molt. A 2400 forintos szintről elindult egy emelkedő trend, de érik a korrekció. A rövid távú emelkedő trendvonal kitarthat, ennek és az 50 napos mozgóátlagnak a letörése viszont negatív jelzés lenne. A Mol forgalma annak ellenére alacsony, hogy a vállalat negyedéves gyorsjelentése heteken belül megérkezik (május 12-én). Egyetlen célármódosítás jött a Molra vonatkozóan az elmúlt napokban, a Citi 3300-ról 3200 forintra csökkentette azt, de az ajánlás továbbra is vétel maradt. 

A következő fontos esemény az olajtársasággal kapcsolatban, hogy április 28-án (pénteken) lejár a hét éve kibocsátott kötvényük, itt 750 millió euró tőke visszafizetése esedékes.

A Mol konszenzusos célára jelenleg 3200 forint felett van,

 amely a mostani árfolyamhoz képest még mindig jelentős felértékelődési potenciált jelez.

Az OTP közel egyszázalékos mínuszba süllyedt délelőtt, és 9936 forint közelében várta a délutánt. A papír így továbbra is 30 napos (9943 forint) és az 50 napos mozgóátlag (10 318 forint) közti sávban mozog. 

A Richter előbb lefelé, majd felfelé keresett irányt. Ennek eredőjeként 

délben pont ott tartott, ahonnan reggel elindult,

 8005 forintnál. A közelben húzódik a 200 napos mozgóátlag 8013 forintnál. 

A Magyar Telekom még akkora forgalmat sem produkált hétfőn délelőtt, mint a Masterplast,

 délben a 424 forintos árfolyamnál időzött a jegyzés, a 425 forintos ellenállás árnyékában.

A Masterplast közel 1 százalékos délelőtti emelkedéssel hívta fel magára a figyelmet, és azzal, hogy a negyedik legforgalmasabb részvény volt ezen a délelőttön, bő 27 millió forinttal.

Az euró-forint a 377–371-es sávban mozgott, délben 375 közelében járt a jegyzés. 

Nagyobb mozgást kedden vár a forintpiac,

 mert elképzelhető, hogy az MNB megkezdi a monetáris lazítást.

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.