Megint csak pozitív profitfigyelmeztetéssel fűszerezte gyorsjelentését a Siemens, miután pénzügyi éve második negyedében túlszárnyalta saját értékesítési előrejelzését is.
A technológiai konszern, amelynek palettáján a vasúti közlekedéstől az ipari szoftverekig számos termék és szolgáltatás megtalálható, javuló alkatrészellátásának is köszönhetően hatalmas és ráadásul egyre bővülő rendelésállományról számolt be szerda reggel.
A felpörgő kereslet hatására a gyárautomatizálási és az intelligensépületek üzletág eddigi legmagasabb negyedéves nyereségét érte el, míg a mobilitási divízió az Oroszországból való kivonulás miatt elszenvedett tavalyi vesztesége után ismét nyereséget szállított.
Nagyon sikeres első fél évet zártunk és nagy önbizalommal várjuk az év második felét
– értékelt lakonikusan Roland Busch vezérigazgató.
Szeptember végéig tartó üzleti évében a vállalat most már 9-11 százalékos bevételbővülést vár, sutba vágva korábbi, 7-10 százalékos növekedésre vonatkozó prognózisát.
Emellett az egy részvényre jutó várható éves korrigált nettó eredményét (EPS) is 9,6-9,9 euróra javította a februári – már egyszer megemelt – 8,9-9,4 eurós becsléséről.
Sőt, az éves EPS-t további 2 euróval növeli majd a Siemens Energybe való befektetés márciusban már bejelentett leírása is.
A cég bevételei egyébként éves bázison 14 százalékkal, 19,4 milliárd euróra emelkedtek a második negyedévben, míg új megrendelései 13 százalékkal, 23,6 milliárd euróra gyarapodtak.
A vállalatnál árgus szemmel figyelt, úgynevezett ipari eredmény, amely a szűkebben vett iparhoz köthető üzemi jövedelmezőséget méri, csaknem a felével, 2,6 milliárd euróra nőtt, bár elmaradt a 2,7 milliárd eurós elemzői konszenzustól.
A három fő üzletág közül egyedül az orvosiműszer-gyártó leányvállalat, a Siemens Healthineers szenvedett el nagyobb visszaesést.
Mindennek eredményeként a holding csaknem háromszorosára, 3,55 milliárd euróra növelte adózott nyereségét, amiben ugyanakkor már szintén megmutatkozott a Siemens Energy-részesedés jóváírása.
Mivel az ipar számos területén tevékenykedő Siemens eredményeit Németországban hagyományosan egyfajta gazdaságiállapot-jelző lakmuszpapírként értékelik,
a vártnál kedvezőbb számok arra utalnak, hogy az európai ipar legújabban felfelé tendálhat.
Hasonló következtetésre adhatnak alapot amúgy a Reuters szerint a svájci ABB és a francia Alstom közelmúltban publikált negyedéves beszámolói is, illetve a hozzájuk fűzött optimista kommentek.
A Siemens részvényei a közzétételt követően közel 2,5 százalékkal, 153 euró fölé drágultak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.