BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Megtorpant a BUX emelkedése, de semmi sincs veszve

Lényeg, hogy ne törjön a 49 500 pontnál lévő támasz, mert akkor negatív forgatókönyv vár a BUX indexre.

Június végén 50 500 pont felett is járt a BUX index, ennél magasabb szinten 2022 elején volt utoljára az árfolyam. 50 600 pontnál elakadt az emelkedés, és a múlt hét a korrekcióról szólt. A 49 500 pontnál található támaszig esett az árfolyam, ahonnan pénteken már emelkedni tudott. Március óta stabil az emelkedés az indexben, május végén törte át az árfolyam a 47 000 pontnál húzódó, erős ellenállást, és ezután begyorsult az emelkedés. 49 500 pont egy fontos kulcsszint, ha a következő hetekben folytatódni tudna az emelkedés, akkor előszőr az 50 600 pontos szinttel kellene megbirkóznia az árfolyamnak, hogy megnyíljon a tér 52 000 pontig. 

A 49 500 pontos támasz törésével azonban a negatív forgatókönyveket lesz majd érdemes elővenni, mert 49 500 forint alatt 46 800 forintig már nem látható támasz.

A BUX árfolyammozgása. A múlt hét a korrekcióról szólt

Nagyot emelkedett az utóbbi hetekben az OTP, június közepére több mint egy éve nem látott magasságba emelkedett az árfolyam. A 11 550 forintnál húzódó erős ellenállás áttörésével indult meg az árfolyam felfelé júniusban, majd 12 200 forintnál megakadt az emelkedés, és múlt hét elején korrekció indult. A pénteki kereskedést ismét emelkedéssel zárta az árfolyam, egy erős támasz alakult ki, amely az emelkedés folytatódását jelzi. A következő ellenállás a 12 200 forintnál található júniusi csúcspontnál van, amelynek az áttörésével további tere nyílna az emelkedésnek. 12 200 forint felett erős ellenállás csak 13 000 forint magasságában található.

Május nagy részében a Mol a 2750–2810 forint közötti sávban mozgott. Az oldalazást emelkedés előzte meg, március közepe óta emelkedő trendben kapaszkodik felfelé az árfolyam. Az átmeneti megálló után, május végén kitört az árfolyam, június közepére sikerült 3000 forint fölé emelkednie, majd oldalazás alakult ki 2950–3050 forint között. Meredek emelkedő trend látható hónapok óta, de a 3000–3150 forint közötti erős ellenállászóna akár hosszabb időre is megállíthatja a kurzust.

A Richter egy emelkedő trendben kapaszkodik felfelé, amely március végén kezdődött. Június elején újabb csúcsra tudott kapaszkodni az árfolyam, de a 8815 forint megállította az emelkedést, és újból korrekció kezdődött. Az árfolyamnak sikerült egy támaszt kialakítania 8250 forint felett, és itt stabilizálódik a Richter. Egy erős trendben kapaszkodik felfelé az árfolyam, az utóbbi korrekciók során magasabb mélypontról sikerült emelkedő irányba fordulnia, az aktuális technikai kép alapján van még tér felfelé. 

A következő ellenállás a 8815 forintos korábbi lokális maximumnál van, amely felett a 9100 forintnál található tavaly decemberi csúcspont lehet a következő megálló.

Májusban két alkalommal is nagyot zuhant a Magyar Telekom árfolyama. Mind a kétszer a 438 forintos ellenállásról pattant le, és 410 forintig esett. Az utóbbi egy hónapban oldalazás alakult ki egy nagyon szűk sávban, 404–412 forint között. A távközlési társaság kurzusa nagyot emelkedett az utóbbi hónapokban, tavaly októberben még 280 forint környékén járt a részvény, ahonnan több mint 55 százalékot emelkedett, a 438 forintos ellenállásig. 

Az intenzív rali után nem meglepő, hogy az erős szint megállította az árfolyamot, és oldalazás alakult ki, amiből a csütörtöki kereskedési napon sikerült az árfolyamnak kitörnie felfelé. A hetet 413 forintnál zárta a Telekom, ha kitart a vételi erő, akkor a 438 forintos ellenállásig folytatódhat az emelkedés, amelynek áttörésével a Magyar Telekom közel három és fél éves csúcsra tudna kapaszkodni, és megnyílna a tér a 460 forintnál húzódó ellenállásig.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.