Számos új, a mesterséges intelligenciához (MI) köthető eszközt, technológiát és megállapodást mutatott be kedden a Google, amelyeket főként nagyvállalatoknak kínál. A San Franciscóban tartott Google Next konferencián azt is közölték, hogy a cég felhőszolgáltatása olyan új ügyfeleket nyert meg magának, mint a General Motors vagy az Estée Lauder.
Mindemellett lerántották a leplet a Google új MI-csipjeiről, és több üzleti megoldást is bemutattak, köztük olyat is, amely képes felismerni és vízjelezni a mesterséges intelligencia által készített képeket.
A bejelentések záporára a vállalatnak szüksége is van, miután a Microsoft ambiciózus MI-stratégiája felkészületlenül érte a keresőóriást. A Google Cloud élén álló Thomas Kurian ugyanakkor a Reutersnek arról beszélt, hogy a nagyvállalatok jobban teszik, ha a „lassan járj, tovább érsz” stratégiát követik a mesterséges intelligencia területén, és nem akarják csak azért használni a generikus MI eszközeit, hogy elmondhassák: használnak hasonló megoldásokat. Ehelyett
lassan és módszeresen érdemes a kérdést megközelíteni, úgy, mint egy stratégiai szoftver fejlesztését.
Azért az üzleti felhőszolgáltatás kapott húsz új MI-modellt, a vásárlók már csaknem száz ilyen eszközt használhatnak. A bejelentések szerint a Google Cloud felhasználók már használhatják a Meta MI-modelljét, a LLaMa 2-t és az Anthropic nevű startup Claude 2 modelljét. Emellett természetesen bemutatták a Google új, saját MI-eszközét is, amely a PaLM nevet kapta a keresztségben, és amely a korábbinál hosszabb szöveget is képes feldolgozni, akár egész könyveket is.
A Google irodai és biztonsági megoldásait is felvértezték MI-segédlettel, így nyilvánosságra hoztak egy az Oracle adatbázisait nyílt forráskódúvá alakító MI-eszközt is. Mielőtt a cég ötödik generációs TPU-csipjeit bemutatták volna, a Google hozzáférést biztosított a félvezetők nagy nyelvi modellekre és más MI-modellekre optimalizált verziójához.
Ezek a csipek nemcsak a modellek betanítására alkalmasak, hanem arra is, hogy azokból hatékonyan tálalják fel a tartalmakat, ám nem annyira erősek, mint a cég egyelőre még nem közzétett felsőfokú ötödik generációs MI-csipjei. A Google a TPU v5e-kből 256 darabot összekötő csomagokat hozott létre, amelyeket szuperszámítógépnek nevez, ám ha a felhőszolgáltatás felhasználóinak ennél is nagyobb számítási kapacitásra van szükségük, akkor többet is használhatnak belőlük.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.