A korábbi felülsúlyozás helyett semleges álláspontot vett fel a BlackRock befektetésialap-kezelő a kínai részvénypiaccal kapcsolatban, nagyot rontva ezzel a térség tőzsdéjének kilátásain.
A BlackRock Investment Institute elemzői döntésüket többek közt a kínai ingatlanszektort érintő aggodalmakkal és a kormányzati stimuluskampányok visszafogott eredményeivel indokolták.
A növekedés lelassult, a gazdaság felpörgetésére irányuló kormányzati törekvések hatása a vártnál kisebb mértékben jelenik csak meg. A strukturális nehézségek a hosszú távú bővülési kilátásokra is rányomják bélyegüket, míg a geopolitikai feszültségek továbbra sem csökkennek
– fejtették ki az elemzők.
A döntés már csak azért is meglepetésként hathat a piacok számára, mivel a BlackRock agytrösztje a múlt héten még reményét fejezte ki a kormányzati gazdaságélénkítő programok sikerességével kapcsolatban, rámutatva, hogy a visszafogott inflációs környezet akár még további monetáris lazításoknak is tered adhat.
A BlackRock befektetési intézete február elején még a kínai részvénypiac felülsúlyozása mellett tette le a voksát, bízva az újranyitás pozitív hozadékaiban. Azóta az MSCI kínai részvénypiacot követő indexe értékének 13 százalékát vesztette el, míg a Hang Seng index több mint 20 százalékos mínuszba került, a világ egyik legrosszabbul teljesítő parkettjévé téve ezzel a kínai börzét az idei év során.
A kínai gazdaság és a részvénypiac gyengélkedése nyomán a BlackRock stratégái minden feltörekvő piaci tőzsde irányába felülsúlyozottról semlegesre csökkentették ajánlásukat, tartva attól, hogy a távol-keleti ország mélyrepülése a teljes fejlődő piaci szegmens számára negatív kilátásokat kölcsönözhet majd.
Ingatlanválság Kínában, már a Moody’s is kongatja a vészharangotKína GDP-jének 12 százalékát teszi ki az az összeg, amelyet az ingatlanszektor finanszírozói könnyen lehet, hogy véglegesen elbuknak. |
Ezzel egy időben a világ legnagyobb alapkezelőjének szakértői a japán részvénypiacot felminősítették, a szigetország vállalatainak erős idei eredményei, sikeres részvény-visszavásárlási programjaik, illetve az egyre inkább befektető-központúvá váló vállalati reformjaik nyomán.
A japán tőzsde indexe, a Nikkei több mint 29 százalékot erősödött az idén.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.