Ugrásszerűen nő a kriptopiaci befektetések vonzereje szerte a világon, a befektetők azonban már nemcsak a gyors meggazdagodás, hanem a hosszú távú megtakarítások terén is egyre nagyobb számban fordulnak az alternatív devizapiac felé.
A Statista adatai alapján a Stocklytics cikke levezette: az amerikaiak 17 százaléka tart valamilyen kriptodevizát, ami ugyan messze eltörpül a megtakarítási számlák átütő, 48 százalékos népszerűsége mellett, de megelőzi a részvény- és kötvénybefektetéseket, két százalékpontot ver a ingatlanbefektetésekre, és még a különböző életbiztosításokat is helyben hagyja.
Edith Reads, a lap pénzügyi elemzője kiemelte:
A bővülő portfóliószámok a digitális eszközöket övező növekvő érdeklődés és lendület bizonyítékaiként szolgálnak. A kriptodevizák térnyerése töretlenül zajlik, és a jövőben akár még a hagyományos befektetésekre és a készpénzhasználat számára is jelentős kihívást jelenthet majd.
A kriptopiac dinamikus népszerűségnövekedése mögött megtalálhatjuk a szegmens kirívóan erős növekedési kilátásait, ahogy a befektetők számára kifejezetten fontos diverzifikációs célokat is – ugyanis minél több eszközosztály közt szórja szét vagyonát egy befektető, annál kisebb eséllyel bukja el tőkéjének egészét, hiszen egy-egy szektor mélyrepülésével nem fog a teljes portfóliója elértéktelenedni.
A kriptopiac vonzerejéhez azonban a korábban rá kifejezetten jellemző bizonytalanság egyre erőteljesebb háttérbe húzódása is hozzájárul: az FTX kriptotőzsde alapítója, Sam Bankman-Fried már bíróság előtt kénytelen felelni bűncselekményeiért, a Binance tőzsde feje, Changpeng Zhao pedig sikeresen megegyezett az amerikai igazságszolgáltatással, és egy dollármilliárdos büntetés és vezető pozíciójáról való lemondása fejében szabadulhatott is a felügyelet szorításából.
Az, hogy az amerikai tőzsdefelügyelet a hét közepén végül engedélyezte a közvetlenül spot bitcoinba fektető ETF-ek elindítását, minden bizonnyal befektetők újabb tömegeit szólítja majd a kriptopiacra – akár közvetve, az ETF-eken keresztül is.
A bitcoinba fektető tőzsdén kereskedett alapok ugyanis megkímélik a lakossági befektetőket a kriptopiaci befektetésekhez eddig elengedhetetlenül szükséges papírmunkától, amit a kriptotőzsdékre, illetve brókerekhez való regisztráció jelentett, az ETF-eket ugyanis saját brókerükön keresztül is elérhetik majd, és még a vételért felszámított díjak is alacsonyabbak lesznek ily módon, mint lettek volna a közvetlen bitcoinvásárlás során.
Megszületett a történelmi döntés, indulhatnak az első bitcoin ETF-ekKözel tízévnyi várakozást és egy kedd éjszakai kibertámadást követően, végül engedélyezte az amerikai tőzsdefelügyelet 11, spot bitcoinba fektető alap elindítását. Mutatunk mindent, amit a bitcoin-ETF-ekről tudni érdemes! |
A bitcoin ETF-ek elindulása már a velük való kereskedés első perceiben kétéves árfolyamcsúcsán is túllendítette a legnagyobb kriptodevizát, ledöntve ezzel a 49 ezer dolláros lélektani határt is, mielőtt rövidesen 46 ezer dollár környékére korrigált a kurzus.
A bitcoinba fektető alapok azon túl, hogy alacsonyabb költségeket jelentenek majd a befektetők számára, hatalmas extra tőkét is bevonnak majd a kriptotérbe, melynek piaci kapitalizációja már az ETF-ek nélkül is 1,8 ezermilliárd dollárra rúgott, a megnövekedett likviditás pedig egyes elemzők szerint stabilabb árfolyammozgásokat és alacsonyabb volatilitást eredményezhet majd a kriptopiacon.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.