Erősen kezdte a 2024-es évet a BUX-index: a Budapesti Értéktőzsde elsődleges részvénymutatója 64 044,5 ponton fejezte be a hónapot, amely 5,6 százalékos növekedést jelent decemberhez képest. Az azonnali részvénypiac forgalma ezúttal 273 milliárd forintot tett ki, amely 12,4 milliárd forint értékű napi átlagnak felel meg. A legnépszerűbb részvények sorrendjét az OTP Bank, a Richter Gedeon és a Mol vezette 167,5, 40,1 és 31,9 milliárd értékű forgalommal, míg
a brókercégek mezőnyében az Erste, a Concorde és a Wood & Company jártak az élen.
A globális tőkepiaci hangulatot januárban is a geopolitikai feszültségek és a makrogazdasági környezet határozta meg: Tajvan és az USA konfliktusa, a kínai részvénypiac bezuhanása, a közel-keleti események, valamint a jegybanki döntések mind kivárásra intették a befektetőket. Az amerikai piacokat többségében pozitív tendenciák jellemezték: az S&P 500 index történelmi csúcsot ért el, a tech cégek pedig különösen nagy emelkedést mutattak. Európában szintén jellemzően kedvező tőzsdei hangulat volt tapasztalható, különösen Párizsban, ahol többek között az LVMH legújabb gyorsjelentése hajtotta a luxusipari növekedést.
A hazai tőkepiac meg tudta tartani a stabilitását januárban is, a BUX-index 5,6 százalékos növekedéssel, 64 044,5 ponton zárt, legmagasabb értékét, 64 709,3 pontot pedig január 22-én érte el.
A legnagyobb, 167,5 milliárd forint értékben januárban is az OTP Bank részvényeivel zajlott a kereskedés, őt követte a Richter Gedeon és a Mol: előbbi 40,1 milliárd, utóbbi 31,9 milliárd forintos forgalommal zárta a januárt. A mid-capek közül az Appeninn emelkedett ki, 41 százalékos részvényárfolyam-növekedéssel.
Az azonnali részvénypiac forgalma összességében ebben a hónapban 273 milliárd forintot tett ki, amely egy kereskedési napra vetítve 12,4 milliárd forintot jelent.
A januári hónapban többször is felcsendült a BÉT csengője: a hazai IT-szektor meghatározó szereplője, a Gloster Infokommunikációs Nyrt. újabb mérföldkőhöz érkezett a Budapesti Értéktőzsdén, a vállalat részvényei a BÉT Xtend után immár a Standard kategóriában forognak.
A befektetési szolgáltatók versenyét novemberben az Erste zárt az élen, 139,8 milliárd forinttal, a 2-3. helyet pedig a Concorde és a Wood & Company érte el 135,3 és 106,7 milliárd forinttal.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.