Jelentős külföldi terjeszkedés és belső szinergiahatások következtében 15,6 milliárdos árbevétel mellett több mint 3 milliárd forint EBITDA-t tervez elérni a Gloster igazgatósága az elkövetkezendő két évben, 2026-tól pedig osztalékfizetés is szerepel a tervekben – áll a társaság által közzétett befektetői prezentációban.
Az elmúlt 60 hónapban 11 tranzakciót megvalósító, a BÉT Standard kategóriájában jegyzett nemzetközi informatikai szolgáltatócég mára egy 811 ügyfelet kiszolgáló 355 fős vállalattá nőtte ki magát. A Helap Partners kutatása alapján a Gloster piacvezető a hazai tulajdonú szoftverfejlesztést exportáló cégek között és a legnagyobb hazai tulajdonú felhőszolgáltató Microsoft-partnercég. Üzleti modelljének hangsúlya a rendszeres (a teljes árbevétel 69 százaléka) és export (a teljes árbevétel 44 százaléka) árbevételeken van, melyek 2021–2023 között átlagosan 60, illetve 98 százalékkal növekedtek.
A célok között a nemzetközi értékesítés továbbfejlesztését, a vállalati profitabilitás javítását és az informatikai szektort jellemző kiemelt bérezést azonosította az igazgatóság.
A befektetői prezentáció szerint új partnerekkel kezd nemzetközi B2B-üzletfejlesztésbe a társaság a világ jelentős szoftver piacain: az Egyesült Királyságban és Írországban, a DACH-régióban és Skandináviában. A nemzetközi értékesítést országok helyett régiókra tagolják, a továbbiakban a jelenlegihez képest 43 százalékkal nagyobb, mintegy évi 21 700 millió eurós piacot célozva meg.
A prezentációból a befektetők megtudhatják, a Gloster, hogy fokozza a nemzetközi versenyképességét, az év végéig a Fülöp-szigeteken készül SSC-t nyitni, amelytől 2025 elejétől mintegy évi 50 millió forint megtakarítást vár. A kibocsátó már korábban bejelentette, hogy a társaság vezetése minimum évi 200 millió forint éves eredményjavulást vár a belső hatékonyságot növelő, tavaly november 27-én bejelentett Gloster Level UP programtól.
Mintegy 1518 millió forint további EBITDA-val számolnak a mesterséges intelligencia, valamint a digitális és zöldátállás következtében megnyíló üzleti lehetőségekből 2026-ra (2023-hoz képest), illetve várakozásaik szerint további
évi 400 millió forinttal fog több osztalék befolyni leányvállalatokból 2026-ra amikorra a tervek szerint minden leszerződött akvizíciós szerződés teljesen lezárul.
A Gloster eladósodottsága továbbra is alacsonynak mondható, (az EBITDA 117 százaléka), ami 2025-ben még várhatóan növekedni fog, de 2026-ra a tervek szerint már csak az EBITDA 89 százalékát éri el. Az elemzői árak meghaladják a Gloster jelenlegi árfolyamát, az Erste célára 1183 forint (ajánlás: vétel) az Equilor célára 1369 forint tartási ajánlás mellett.
A korábban közzétett befektetői prezentációhoz képest lényeges különbség, hogy a társaság 2026-tól osztalékfizetést tervez.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.