Mikor 2006-ban az Elder Scrolls IV: Oblivion a videójáték-történelem során először egy egyszemélyes játékban 2 dollárért megvételre kínált egy játékon belüli kozmetikai kiegészítőt, egészen konkrétan egy lópáncélzatot, teljes közharag fogadta a lépését: mégis hogy képzeli egy cég, hogy miután egyszer már megvettem egy játékot, még utólag fizessek azért, hogy bizonyos tárgyakhoz hozzájuthassak a játékon belül. Ez a szokás ma már teljességgel megszokott: a mikrotranzakciók a szektor bevételeinek 60 százalékáért felelnek, a feliratkozásos modelltől a battle passokon keresztül a DLC-kig egyre több játék alkalmazza ezt a formátumot, így ez mára szinte egybeforrt a modern videójátékok fogalmával.
A kiadók pedig nem véletlenül kaptak rá a mikrotranzakciók használatára: ezeken keresztül soha korábban nem látott bevételre tudnak szert tenni, arról nem is beszélve, hogy folyamatos tőkebeáramlást biztosítanak az érintett cégek számára, melyek így nemcsak újabb játékok kiadásából, de a meglévők továbbfejlesztéséből, cicomázásából és tökéletesítéséből is pénzhez jutnak, ami végső soron a játékosok számára is kedvező tud lenni.
Az ötödik legnagyobb bevételt a Genshin Impact generálta kiadója, a miHoYo számára. A távol-keleti stílusú szerepjáték 3 milliárd dolláros forgalmat csinált játékon belüli vásárlásokból, erre pedig négy teljes évre sem volt szüksége.
A negyedik helyre a toplistán Rockstar gengszterszimulátora, a Grand Theft Auto V fért fel. A világtörténelem talán legismertebb játéka 7,7 milliárd dollárt termelt mikrotranzakciókból a kiadó számára, így azért lehet sejteni,
a GTA VI több milliárd dolláros fejlesztési büdzséjére miből futja a cégnek.
A dobogó legalsó fokára a PUBG Mobile fért fel 9 milliárdos bevételével. A modern battle royal műfaj atyjának tekinthető játék mobilos verziója 2020 márciusa óta termelte ki ezt a summát. Az ezüstérmet a főként Kínában népszerű Honor of Kings kapta meg 16 milliárdos forgalmával, az aranyérmes pedig nem mást, mint a Fortnite lett.
A PUBG sikerén kapitalizálódó, rajzfilmszerű karaktereivel fiatalok teljes generációit letaglózó battle royal 26 milliárd dolláros bevételt termelt mikrotranzakciókból 2017-es megjelenése óta, köröket verve ezzel a játékon belül vásárlásokból élő versenytársakra.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.