A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 61,35 pontos, 0,09 százalékos csökkenéssel, 68 485,50 ponton zárt szerdán.
A részvénypiac forgalma 10,5 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.
A BUX a nap folyamán emelkedett, de a kereskedés végére – főleg az OTP részvényeire érkezett – eladói nyomás hatására csökkent az index, miközben a forgalom átlag körüli szinten alakult
– mondta Czibere Ákos, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője. Kifejtette, a Budapesti Értéktőzsdén a reggeli nyitás után kimondottan jó hangulat volt, 10 óra körül 69 ezer pont fölött járt az index. A vezető részvények közül egyedül a Magyar Telekomra érkezett vállalati hír, a cég makedón leányvállalata osztalékot fog fizetni számára.
Ám kiemelte, hogy Európában negatív volt a hangulat egész nap a részvénypiacon. Délután tették közzé a német inflációs adatot, amely a vártnál valamelyest kedvezőtlenebb lett, és ez állhat a befektetői hangulat romlása mögött.
Equilor TraderKereskedj és fektess be a jövő technológiájával – Bárhol, bármikor! |
A Mol 12 forinttal, 0,43 százalékkal, 2802 forintra erősödött, 1,2 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 10 forinttal, 0,06 százalékkal, 17 510 forintra csökkent, forgalmuk 4,5 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 8 forinttal, 0,81 százalékkal, 997 forintra nőtt, forgalma 785,8 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 145 forinttal, 1,56 százalékkal, 9140 forintra esett, a részvények forgalma 3,0 milliárd forintot ért el.
A BUMIX 6289,53 ponton zárt szerdán, ez 62,42 pontos, 1 százalékos emelkedés a keddi záráshoz viszonyítva.
Az összeurópai STOXX 600 index 1,06 százalék, az euróövezeti Euro Stoxx 50 index 1,31 százalék veszteséggel zárt szerdán.
Londonban az FTSE 100 index 0,86 százalék, a frankfurti DAX index 1,11 százalék, Párizsban a CAC 40 index 1,52 százalék csökkenéssel fejezte be a napot. Milánóban az FTSE MIB index 1,46 százalékkal, a Madridban az IBEX 35 index 1,14 százalékkal végzett alacsonyabban.
Az európai részvényindexek háromheti mélypontra jutottak, a piacokra továbbra is a főbb központi bankok monetáris politikai kilátásai hatnak. Az európai piac, hasonlóan a világ adósság- és részvénypiacaihoz, a Fed monetáris döntéshozói által a szigorításra adott jelzésekre reagáltak.
Több hónapnyi enyhülés után ismét gyorsul az infláció NémetországbanIsmét gyorsul a pénzromlás üteme Németországban, visszájára fordult a dezinflációs folyamat Európa legnagyobb gazdaságában. A német inflációs adat az elemzők várakozásainál alacsonyabb mértékben nőtt, ám a lakosság ettől nem lesz boldogabb. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.