Az idén gyakorlatilag pénzgyárként működő befektetési banki és vagyonkezelési üzletágainak köszönhetően a Morgan Stanley második negyedéves nyeresége éves bázison 41 százalékkal, 3,08 milliárd dollárra, azaz részvényenként (EPS) 1,82 dollárra emelkedett – derült ki a pénzintézet kedden délután publikált gyorsjelentéséből. A bevétel alakulása sem okozott csalódást a befektetőknek, hiszen 12 százalékkal, 15,02 milliárd dollárra emelkedett.
Ráadásul mindkét kulcsfontosságú szám felülmúlta az elemzők várakozását is, mivel mindössze 1,65 dolláros EPS-re és 14,3 milliárd dolláros összbevételre számított a piac.
A bank hatalmas vagyonkezelési üzletágát alapvetően a Wall Street magas tőzsdei árfolyamai pörgették fel, lévén jócskán felduzzasztották a bank által beszedett jutalékokat és kezelési díjakat – írja a CNBC. A tőzsdei aktivitás növekedése ugyanakkor a Morgan Stanley befektetési banki tevékenységét is segítette, miután tavaly betlizett a divízió.
Idén azonban új szelek fújtak a szegmensben, nagyon mentek
A Dealogic pénzügyi piackutató cég adatai szerint az első fél évben a befektetési banki bevételek világszerte 17 százalékkal, 41,6 milliárd dollárra bővültek. Ehhez képest a Morgan Stanley állva hagyhatta a mezőnyt, mert a második negyedévben 51 százalékkal, 1,62 milliárd dollárra növelte az üzletágból befolyó bevételeit.
Folytatódott tehát kedden is az amerikai bankok diadalmenete. A JPMorgan, a Citigroup, a Goldman Sachs és a Bank of America után újabb nagybank vert rá az elemzői előrejelzésekre.
Némi üröm is vegyült azonban az örömbe a Morgan Stanley-nél, a bank vagyonkezelési divíziójának a növekedése ugyanis a lassulás jeleit mutatja, dacára annak, hogy a negyedévben még lendületesen növelte a bevételeit. Az üzletág ugyanis csupán 36,4 milliárd dollárnyi új nettó eszközt vonzott a tárgyidőszakban, amely jóval elmaradt az elemzők 57,5 milliárd dolláros várakozásától, az egy évvel ezelőtti közel 90 milliárd dolláros értékről nem is beszélve – írja a Financial Times.
A londoni lap szerint a magas kamatok nehezítik az ügyfélpénzek becsatornázását, mivel a jómódú ügyfelek készpénzben és más likvidebb termékekben hagyják a dollárjaikat, ami a magas kamatkörnyezetben ugyan tisztességes hozamot kínál, ám a bankok számára kevésbé jövedelmező megoldás, mint ha részvényekbe vagy más szofisztikáltabb befektetési instrumentumokba fektetnének.
A Morgan Stanley-részvények árfolyama több mint 3 százalékkal, 102 dollárra esett az amerikai tőzsdenyitás előtti elektronikus kereskedésben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.