Erős oldala felé mozdult el a forint mindkét fontosabb nemzetközi devizával szemben a kora reggel közzétett hazai inflációs adatokat látva. A pénzromlás éves mértéke a júniusi 3,7 százalékról 4,1 százalékra emelkedett, ami valamivel magasabb számot jelent az előzetes elemzői konszenzushoz mérten.
A vártnál magasabb inflációs adat azt a várakozást támasztja alá, hogy az MNB hamarosan tovább lassítja, sőt, akár teljességgel le is állítja jelenleg még futó kamatcsökkentési dömpingjét, ami erősíti a forint előremutató kamattámaszát, így vonzóbbá teszi a devizát a külföldi befektetők számára. A növekvő kereslet pedig végső soron erősít majd a forintot, főleg, hogy egyre inkább úgy tűnik, hogy a Fed Amerikában már szeptemberben vágni fog, ami a kamatkülönbözet szűkítésén keresztül is jót tesz a magyar fizetőeszköznek.
A hazai deviza az euróval szemben 0,13 százalékkal 397,49-ig, míg a dollárral szemben 0,26 százalékkal 363,42-ig erősödött az adatközlést követő egy órában.
A ma reggel közzétett inflációs adatok Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerint arra utalnak, hogy a kormány gazdaságpolitikai intézkedései hatékonynak és eredményesnek bizonyultak, a célzott beavatkozások sikeresen letörték és visszaszorították az inflációt.
A tárcavezető közleménye kiemelte: az online árfigyelő rendszer működtetése élénk kiskereskedelmi versenyt generál, és támogatja az infláció tartósan alacsony szinten tartását. Ez a rendszer nemcsak az árak átláthatóságát növeli, hanem hozzájárul a fogyasztók tájékozott döntéseihez is, ami hosszú távon erősíti a kiskereskedelmi piac stabilitását és fenntartja a gazdasági növekedést.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.