Nem rendítették meg a forintot a csütörtök reggeli nem túl kedvező magyar gazdasági adatok. Sőt, a napok óta borongós nemzetközi hangulat keltette szembeszéllel sem törődött a magyar fizetőeszköz. A forint csütörtökön is tartotta magát az erős oldalon.
Mind a gyenge hazai kiskereskedelmi forgalmi adat, mind a romló termék-külkereskedelmi egyenleg alapvetően ellenszelet jelent a devizánk számára. Az utóbbi főleg: a romló külkereskedelmi egyenleg ugyanis azt mutatja, trend szerint kevesebbet exportál és többet importál a magyar gazdaság, ami kvázi forintkiáramlást, nem pedig -beáramlást jelent – ez pedig gyengítheti a devizánkat.
Ugyanakkor reményt adhat, ha az import növekedését a beruházások okozták, illetve a szintén csütörtökön közölt német adatok, amelyek szerint, az elemzőknek meglepetést okozva, a nyár derekán nőttek az ipari megrendelések Európa legnagyobb gazdaságában.
A technikai kép is érdekes, ha az euró-forint továbbra is szűk sávban mozog, visszatér a 30 és az 50 napos mozgóátlagok alá, melyek a 393,40–394,10-os tartományban jelentenek rövid távú ellenállást, míg támaszok 392 közelében, majd 390-nél húzódnak. A Bollinger-szalagok beszűkültek, ami azt jelzi, hogy
hamarosan nagyobb elmozdulás indulhat az euró-forint árfolyamában.
A szűk sáv persze a historikus tapasztalatok alapján nem ad információt az esetleges kitörés irányára vonatkozóan, mindenesetre biztató, hogy nem a sávplafon, hanem a sávpadló közelében időzik a forint.
Csütörtök délelőtt az euró-forint folyamatosan araszolt a magyar fizetőeszköz erős oldalán. A jegyzés 393 fölül 392 közelébe süllyedt.
Ebéd után 392,4 közelében sziesztázott az euró-forint.
Arról sem szabad elfeledkezni, hogy a forint két pozitív impulzust is kapott a hét közepén, egyet Amerikából, egyet pedig Varsóból.
A Fed kamatcsökkentési várakozásainak felerősödése ugyanis kedvező a forintnak, mert ha a dollár alól kivágják a kamatot, akkor az amerikai fizetőeszköz gyengül, míg a feltörekvő devizák, köztük a forint is, jellemzően erősödik. Míg a varsói kamattartás azért érdekes, mert az erős zloty gyakran támasztja a forintot. Ennek oka, hogy a nagy intézményi befektetők nem nemzeti, hanem regionális alapon építik a portfóliókat, vagyis a visegrádi devizák jobbára együtt sírnak, együtt nevetnek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.