A különleges és változatos időjárási körülmények ellenére a harmadik negyedévben mintegy 5,3 százalékkal, 163 104 GJ-ra (gigajoule) növelte hőértékesítését az előző év azonos időszakához mérten a PannErgy, miközben negyedéves tervértéktől nagyjából 2 százalékkal maradt el – közölte a megújuló energiaforrásokat hasznosító vállalat szerdán.
Azon belül a miskolci geotermikus rendszer összesen 61 101 GJ hőenergiát értékesített, elmaradva az elmúlt évek vonatkozó időszaki átlagértékétől, ám 6,2 százalékkal meghaladva a bázist.
Győrött is hasonló volt a helyzet, a vállalat 100 583 GJ hőenergiát értékesített, amivel túlszárnyalta az elmúlt évek vonatkozó időszaki átlagértékét és 4,9 százalékkal felülmúlta a 2023-as év hasonló időszakában elért hőértékesítést.
Az időjárás a 2023-as év hasonló időszakához és az elmúlt évek átlagához viszonyítva lényegesen változatosabb volt a fűtési szempontból amúgy legkevésbé érzékeny negyedévben, a nyári hónapok lényegesen melegebbek, míg a szeptember átmenetileg hűvösebb és nagyon csapadékos volt, így összességében az előző évihez hasonló hőértékesítési potenciált kínált.
A PannErgy a termelési jelentésben bemutatott információk figyelembevételével megerősítette a január derekán publikált 2024-es üzleti évre vonatkozó, konszolidált 3,9-4,1 milliárd forintos EBITDA-várakozását.
A PannErgy részvényei szerdán délelőtt 0,6 százalékkal, 1575 forintra drágultak.
Az árfolyam ugyanakkor még rendkívül messze van a PannErgyt követő OTP Bank elemzője által októberben adott, illetve akkor megemelt 12 havi 2072 forintos célártól, közel 32 százalékos a felértékelődési potenciál.
A vállalat értékesítési árbevétele az első fél évben egyébként éves összevetésben – a kiugróan enyhe második negyedéves időjárás következtében – 32 százalékkal, 4,129 milliárd forintra, nettó nyeresége pedig 40 százalékkal, 698 millió forintra zuhant.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.