A női labdarúgó-világbajnokságok történetében rekordösszegű pénzdíjjal rajtol a csütörtökön kezdődő torna Ausztráliában és Új-Zélandon.
A nemzetközi szövetség (FIFA) keddi bejelentése szerint
152 millió dollárt kapnak a pályára lépő csapatok.
Ebből ötvenmillió dollár a „rajtpénz”, ennyit osztanak szét a 32 válogatott között. A világbajnok együttes tagjai fejenként 270 ezer dollár prémiummal számolhatnak.
A mostani összeg azonban még mindig csak nagyjából egyharmada annak, amennyi a férfi futball-vb pénzdíja volt.
A tavalyi, katari világbajnokságon 440 millió dollárt kaptak a csapatok.
A növekedés azért látványos a nőknél, az összeg a 2019-es vb-hez képest megháromszorozódott, a 2015-öshöz képest pedig a tízszeresére emelkedett.
A cél, hogy a 2026-os férfi és a 2027-es női világbajnokságon ugyanannyi pénzt kapjanak a válogatottak
– mondta Gianni Infantino FIFA-elnök a márciusi kongresszuson.
Kifakadt a Manchester United legendája: tiltsák be a szaúd-arábiai átigazolásokat!Gary Neville szerint eljött az idő, hogy a szaúdi transzfereket megtiltsák Angliában, ameddig nem tisztázódik, hogy az arab államnak milyen ráhatása van az európai focira. |
Az idei női labdarúgó-világbajnokság július 20-án kezdődik, és Ausztrália Új-Zélanddal közösen szervezi. A meccseket öt ausztrál és négy új-zélandi városban tartják. A legnagyobb résztvevő stadion az Australia Stadion Sydney-ben, amelynek 83 500 fős a befogadóképessége.
Az első női labdarúgó-világbajnokságot 1991-ben rendezték meg Kínában. Ekkor még 12 csapatos volt a torna, ami azóta 24 együttesre duzzadt. Az első hivatalos férfi világbajnokságot 61 évvel korábban, 1930-ban rendezték meg. Az első női vb-t az Egyesült Államok nyerte. Az USA birtokolja a legtöbb világbajnoki címet, összesen négyet. 2015-ben és 2019-ben is az amerikai válogatott nyert. Németország két alkalommal diadalmaskodott, Norvégia és Japán egy-egy alkalommal hódította el a kupát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.