A történet még 2020-ban kezdődött, a hatóságok akkor figyeltek fel furcsa asztalitenisz-fogadásokra az interneten. Kutakodásuk nyomán kiderült, hogy főleg bolgárokból és románokból álló bűnszervezet ténykedik, ám fizikai valójukban már Spanyolországban. Mindezek okán állt össze a spanyol és a román rendőrség, valamint a spanyol adóhatóság, és kezdtek el közösen nyomozni a mostanság igen elfoglalt Europol támogatásával. Az együttműködés gyümölcsözött.
A fogadási csalók egészen újszerű módszerrel dolgoztak: parabolaantennákkal el tudták kapni a sportesemények élő adat- és információközléseit még azelőtt, hogy ezek elértek volna az internetes fogadóirodákhoz, amelyek az eredmény alakulása függvényében valós időben alakítják az élő fogadási lehetőségeket és oddsokat. Ennek segítségével a csalók már a sportesemények alakulásának tudatában fogadtak, ráadásul trükkösen.
Egyrészt nem a saját nevükben tették meg a téteket, miközben a nyereményeket is mások gyűjtötték be helyettük, másrészt az egyik legnagyobb – habár nem megnevezett – fogadócég egyik munkatársát is beszervezték, aki biztosította, hogy a fogadások háborítatlanul megtörténjenek.
A szervezet eleinte Spanyolországon kívüli sporteseményekre fogadgatott, de gyorsan megnőtt az étvágy, mert a főnök korrumpált román labdarúgókat is, úgyhogy a román focibajnokságok is gyorsan a menüre kerültek, sőt, ez lett a legfőbb fogadási terep.
Ráadásul a beszervezett focisták más, régebb óta működő körökkel is összekötötték a most lekapcsolt fogadási csalókat,
akik gyakorlatilag egy egész Európára kiterjedő hálózat részévé váltak.
A csoportnak a tagjai hamarosan már ázsiai és dél-amerikai focimeccsekre is fogadtak, a mechanizmus sikerességét és térnyerését pedig az érzékelteti, hogy még a német Bundesliga, a válogatott események közül pedig a Nemzetek Ligája és mindennek a tetejébe a tavaly télen Katarban megrendezett világbajnokság sem maradt ki a fogadásokból – miközben a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség sokfelől, sok mindenért támadott elnöke, Gianni Infantino már 2020-ban beszélt a korrupcióellenes ügynökség felállításának szükségességéről.
Az, hogy a most tárgyalt fogadási csalóknál ATP- és ITF-teniszversenyek is bekerültek a szórásba, szinte csak ráadás.
A hatóságok szempontjából a nagy nap idén márciusban jött el, amikor az Europol két helyi szakértővel és valós időben dolgozó elemzővel támogatta meg az ügynökeit, akik elfogták a közlemény szerint egy bolgár ex-asztaliteniszező irányította szervezet tagjait – ez látható az Interpol lenti videójában.
A négy ház átkutatását felölelő razzián 23 gyanúsítottat vettek őrizetbe, köztük a már említett vezért, és lefoglalták az alábbiakat:
Mindezek után folyó hó elején a nemzetközi elfogatóparancs érvényesítése után
lezajlott a kiadatási eljárás is Bulgária és Spanyolország között, így a bolgár expingpongos már Spanyolországban várhatja az ügy folytatását.
Annak ugyanis nincs még vége, mivel a hálózat egyes tagjai szökésben vannak, és még kutatják azoknak a sportolóknak a személyazonosságát is, akiket beszervezhettek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.