A Baidu és a kínai állam tulajdonában álló BAIC csoport megállapodtak több ezer önvezető autó forgalomba helyezésében az elkövetkező három év leforgása alatt – adta hírül a Reuters.
Az háromezer jármű robottaxiként szolgálna Kína-szerte.
A balesetben két férfi meghalt.
Az Apollo Moon névre keresztelt járgányokat az állami tulajdonú BAIC elektromos autómárkája fogja gyártani, míg a Baidu az önvezető rendszerekhez fogja a szoftvert biztosítani.
A vállalatok közleménye szerint egy-egy kocsi 480 ezer jüanból (22 millió forintból) fog elkészülni.
Az Apollo Moon életciklusát öt évre teszik. Eddig nem tiszta, hogy a gyártást mikor kezdik meg, pontosan milyen ütemben helyezik forgalomba a taxikat, vagy fizetős, esetleg ingyenes lesz a szolgáltatás.
A Baidu már évek óta fejleszti az önvezető technológiáját a jövőbeni növekedés érdekében, és az első ilyen modelljét, az Apollot autógyártóknak szeretnék értékesíteni a kínai techóriás.
A robottaxik ezzel párhuzamosan egy teljesen új bevételi forrást jelentenének a vállalatnak, amennyiben sikeresen zajlik le a piacra vezetésük.
A techcég már több nagyobb kínai városban tesztelte az önjáró autóit, például Sanghajban. Ezzel a szerződéssel a kínai állam vállalatával a Baidu most élesben is kipróbálhatja az önvezető autórendszerét.
Azonban akad több kisebb kínai startup, amely a Baidu babérjaira tör. Ilyen például a tesztfázisban lévő WeRide, vagy a Pony.ai cégek. Ugyanakkor akadnak versenytársak a globális piacon is, így az amerikai Digi vállalat, akik szintén a saját robottaxijaikat fejlesztik, és már a tőzsdére lépést tervezik.
(Címlapkép: Niu Guoqing / Imagine Chine / AFP)
Ahogy az Ant Groupra, úgy a Didire is rászabadult a kínai versenyhatóság, monopólium ellenes tevékenység miatt nyomoznak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.