Több mint egy éve ez lesz az első nyugati parlamenti delegáció az iszlám köztársaságban.
Jóllehet amerikai törvényhozók egy csoportja levélben kérte az utazás lefújását, alighanem Washingtonnak sem jön rosszul, ha fennmarad a beszélő viszony Mahmúd Ahmadinezsád rendszerével. Erre utal, hogy a Fehér Ház nemrég támogatásáról biztosította John Kerry szenátor teheráni utazásának tervét – ez akkor is figyelemre méltó jelzés, ha időközben ellentmondó nyilatkozatok születtek arról, hogy a demokrata politikus egyáltalán akar-e Iránba látogatni.
Ettől függetlenül egyre inkább megérni látszik a helyzet újabb nyugati szankciók bevezetésére a perzsa állam ellen. Teherán nemcsak hogy elutasította a nyugati hatalmak urándúsítási ajánlatát, hanem azt is jelezte, hogy ha nem adnak el neki 20 százalékosra dúsított nukleáris alapanyagot, akkor saját termelését fogja tovább növelni. Az iráni biztonsági erők és az ellenzéki tüntetők közötti legutóbbi véres összecsapások – no meg az azok nyomán a nyugati hatalmak ellen megfogalmazott teheráni vádak – szintén azokat látszanak igazolni, akik szerint Ahmadinezsád „nem ért a szép szóból”. Akkor az EP-képviselők is hiába mennek Iránba?
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.