Bár sem az USA, sem Izrael nem közölt előzetesen részleteket a megbeszélésekről, a közel-keleti békefolyamat, illetve az iráni nukleáris fenyegetés adja meg várhatóan az alaphangot.
A Benjamin Netanjahu izraeli kormányfő vezette küldöttség helyzetét nem könnyítik meg az elmúlt hetek eseményei, ugyanakkor a vendéglátó Hillary Clinton amerikai külügyminiszter bizakodóan nyilatkozott a közgyűlést megelőzően.
A washingtoni adminisztráció álláspontjának a keményedését eredményezheti például az, hogy Netanjahu és kormánya vasárnap világossá tette: a nemzetközi közösség rosszallása ellenére sem kívánja egyelőre leállítani az illegális zsidó telepek építését Kelet-Jeruzsálemben, és a fővárossal kapcsolatos izraeli politika „olyan lesz, mint az elmúlt 42 évben”. Elemzők szerint a telepeskérdés körül támadt feszültség következtében elképzelhető, hogy az USA csak nehezebben megy majd bele az Irán elleni szankciók szigorításába.
Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy a kelet-jeruzsálemi építkezések miatt a palesztin vezetés a közeledési megbeszélések bojkottálását helyezte kilátásba, jóllehet ez lenne az első alkalom a két fél közötti tárgyalásra a Gázai övezetet 2008-ban ért izraeli légitámadások óta.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.