Nem véletlenül küzdött olyan hevesen a belső piaci és pénzügyi szolgáltatási biztosi poszt megszerzéséért az új Barroso-bizottság összeállítása során Franciaország. Sikerült is megszereznie a tisztséget Michel Barnier számára. Sőt azt is elérte, hogy a belső piaci és a pénzügyi szolgáltatási területet ne válasszák ketté. Most, hogy egyre világosabban összeáll Barnier menetrendje a következő hónapokra, egyre jobban látszik az is, milyen fontos lesz az ő tisztsége.
A tervek szerint májusban áll elő a bankárbónuszok kifizetését szigorú feltételekhez kötő előírások kiterjesztésének kezdeményezésével. Júniusban a derivatív pénzpiaci eszközök kereskedelmének szigorúbb felügyeletére vonatkozó javaslat közzététele várható a francia biztostól, októberben pedig a shortolás és a CDS-kereskedelem szigorítását célzó kezdeményezésé. Várhatóan decemberben áll elő Barnier a bankok tőkekövetelményeinek növelésére vonatkozó javaslatával. Közvetítőként pedig várhatóan ő lesz az egyik kulcsszereplő az Európai Parlament és a miniszteri tanács közti egyeztetések során is, amikor a honatyák és a kormányok a pénzügyi felügyeleti rendszer átfogó reformjáról, a négy új európai felügyeleti hatóságról próbálnak megállapodni.
Franciaország ismét jól lobbizott. A pénzügyi rendszer uniós reformja során nemcsak Brüszszelre érdemes vigyázó szemünket vetni. Hanem, megfogadva Batsányi János tanácsát, Párizsra is. UGy
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.