Bár életében fontos szerepe volt a zenének, irodalomnak, olvasásnak, a középiskolai évek után a jogi pálya felé fordult Juhász Miklós, a Gazdasági Versenyhivatal november elsejével kinevezett elnöke. Máig sajnálja azonban, hogy abbahagyta a hegedülést, és már csak szép emlékként őrzi az egykori zeneakadémiai fellépéseket az iskolai kórussal. Egyetemistaként versenyszerűen bridzsezett. A bíróságon eltöltött évekre is nosztalgiával gondol vissza. Azt mondja, azért váltott az ügyvédi szakmára, mert úgy érezte, közelebb kerül az „élet sűrűjéhez”.
GVH-elnökségének első napjai a kollégák megismerésével teltek. Fontosnak tartja a jó munkatársi kapcsolatokat, hite szerint a valódi közös munka ezen alapul. „Megtisztelő a magyar közigazgatási rendszerben ily magasan kvalifikált apparátus, intézmény élén dolgozni, amely uniós keretek között is megállja a helyét” – teszi hozzá. Bemutatkozott már Brüsszelben is. Amúgy pedig szinte elárasztották a hazai versenyügyek, s azokban elmélyedvén nem tagadja, van mit tanulnia.
Miközben változtatásokat is fontolgat, hangsúlyozza: egy olyan jól működő rendszer, mint a GVH-é, csakis kellő alázattal és tisztességgel közelítő beavatkozást visel el. Szeretné az ügyfélbarát szemléletet meghonosítani az elektronikus ügyintézés bevezetésével. Ez persze komoly infrastruktúra-fejlesztést igényelne, amelyre jelenleg nincs anyagi fedezet, de bízik benne, hogy előbb-utóbb elindulhatnak az e-úton.
Az ügyfélbarát GVH nem csupán technikai kérdés. Elérhetőbbé tenné a hivatalt, hogy az érdekeltek eredményesebben igazodhassanak a versenyjog elvárásaihoz. Ezért a hozzáférhetőbb joganyag és versenyhivatali gyakorlat mellett bizonyos esetekben elképzelhetőnek és indokoltnak tartana egyfajta – a hatósági hatáskörön nem túllépő – konzultációt is a cégekkel. A versenyfelügyeleti eljárásban pedig oldaná a vizsgálati és a versenytanácsi szakasz markáns elkülönültségét. A törvény lehetőséget ad arra, hogy a versenytanács bizonyos iránymutatásokkal segítse a tényállást feltáró vizsgálókat. Jóllehet nem egy eljárás eddig is igényelt esetleges megbeszéléseket, az elnök az együttes munka intézményesítésére törekszik.
A cél csak az lehet, hogy az Európai Unióban elismert magyar versenyhatóság hamarosan az élvonalba tartozzék – mondja Juhász Miklós, akinek igazán sűrűvé vált az élete. Bár változatlanul szereti a dzsesszt és a komolyzenét, a táncművészet klasszikus, valamint modern ágait egyaránt, mostanában többnyire nélkülözni kényszerül kedvteléseit. Könyvolvasásra és az agykarbantartó bridzselésre sem igen futja. Szűk szabadidejét így kétéves kislánya tölti ki.
Az Országgyűlés felügyelete alatt tevékenykedik.
Célja, hogy a piacok jól működjenek, a hazai fogyasztók jobb minőségű termékekhez, szélesebb választékhoz és szolgáltatásokhoz jussanak a tisztességes verseny keretei között.
Az Országgyűlés felügyelete alatt tevékenykedik.
Célja, hogy a piacok jól működjenek, a hazai fogyasztók jobb minőségű termékekhez, szélesebb választékhoz és szolgáltatásokhoz jussanak a tisztességes verseny keretei között.
Juhász Miklós (58) 1976–85-ig bíróként dolgozott a Pesti Központi Kerületi Bíróságon, később jogtanácsos lett. 1990-től ügyvédként tevékenykedett, 2001-től pedig saját nevén tartott fenn ügyvédi irodát.
Nős. Első házasságából egy felnőtt, a másodikból egy kétéves lánya van. -->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.